سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت، ۱۴۰۱ | Tuesday, 17 May , 2022

هشدار انجمن زنان و زایمان آمریکا درباره مخاطرات زایمان در آب

نسخه قابل پرینت
کد خبر:9889
چهارشنبه، ۵ آبان، ۱۳۹۵ | 13:31

هشدار انجمن زنان و زایمان آمریکا درباره مخاطرات زایمان در آب

انجمن زنان و زایمان آمریکا، استخرهای زایمان را برای مراحل ابتدایی درد زایمان مفید اعلام کرده اما توصیه کرده است که زنان نوزادانشان را در این نوع استخرها به دنیا نیاورند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، متخصصان حاضر در جامعه زنان و زایمان آمریکا می‌گویند غوطه ور شدن در آب برای مراحل ابتدایی درد زایمان می‌تواند کاهش درد و همچنین بی نیازی به اپی دورال را به دنبال داشته باشد، اما باید بین تسکین درد در آب و زایمان در آب تمایز قائل شد چرا که هنوز شواهدی مبنی بر منفعت زایمان در آب برای نوزادان پیدا نشده است.

زایمان در آب می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی برای مادر و نوزاد شود که شامل افزایش خطر عفونت، مشکل تنظیم دمای بدن نوزاد، افزایش احتمال آسیب بند ناف، دیسترس تنفسی ناشی از قورت دادن آب وان توسط کودک و پتانسیل برای خفگی (کمبود اکسیژن) و تشنج است.

بر اساس راهکارهای این جامعه، باید پیش از زایمان در آب راهکارهای خاصی ارایه شود تا سلامت و ایمنی مادر و نوزاد تامین شود. این راهکارها می‌تواند شامل انتخاب کاندیدا سالم برای این نوع زایمان، حفظ بهداشت و اطمینان از عدم وجود میکروب در داخل استخرهای زایمان، تحت نظر گرفتن مادر باردار در تمام مراحل زایمان در آب و حتی بیرون بردن مادر به محض احساس خطر باشد.

این توصیه‌ها در مجله “Obstetrics & Gynecology” منتشر شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نخستین زایمان یوز آسیایی در اسارت: فرزندان «ایران» متولد شدند

ایران به دانش فنی تولید کیت غربالگری بیماری‌های متابولیک نوزادان دست یافت

تولد دو نوزاد از رحم‌های پیوندی برای نخستین بار در آلمان

در کنفرانس پژوهشگاه ابن سینا بررسی می شود: تاثیر میزان خون رحمی در سقط های مکرر

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها