چهارشنبه، ۹ خرداد، ۱۴۰۳ | Wednesday, 29 May , 2024

ساخت دستگاه اندازه گیری ابعاد سرامیک به روش پردازش تصویر در کشور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:50187
چهارشنبه، ۱۰ اسفند، ۱۴۰۱ | 13:01

ساخت دستگاه اندازه گیری ابعاد سرامیک به روش پردازش تصویر در کشور

طرح پژوهشی طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری ابعاد سرامیک به روش پردازش تصویر به همت گروه پژوهشی برق کنترل جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان با موفقیت به نتیجه رسید و دستگاه طراحی شده وارد چرخه صنعت کشور شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر مسعود عسکری، مدیر گروه پژوهشی برق کنترل این واحد اظهار کرد: دستگاه اندازه گیری ابعاد سرامیک به روش پردازش تصویر به صنایع تولید کننده کاشی و سرامیک کمک می کند که محصول تولید شده را بر حسب دقیق بودن ابعاد آن دسته بندی کنند.

وی افزود: این دستگاه در انتهای خط تولید سرامیک و قبل از واحد بسته بندی قرار می گیرد و به تولید کننده این امکان را می دهد که محصول تولید شده را با کیفیت بالاتر به بازار عرضه کند.

عسگری ادامه داد: در این پژوهش از آخرین فناوری های بینایی ماشین و پردازش تصویر برای اندازه گیری ابعاد سرامیک حین حرکت در خط تولید استفاده شده است و دستگاه قادر است ابعاد سرامیک را با دقت و سرعت مناسب اندازه گیری کند.

مدیر گروه پژوهشی برق کنترل جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان عنوان کرد: این دستگاه که برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده در کارخانه پاسارگاد سرام آباده نصب شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

افتتاح «مرکز ملی نخستی‌سانان» در نیمه مردادماه

سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران منصوب شد

ساخت سامانه کمک تشخیصی سرطان پستان با استفاده از هوش مصنوعی در کشور

کتاب «پتانسیل‌های درمانی اگزوزوم در سرطان» منتشر شد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها