دوشنبه، ۱۴ اسفند، ۱۴۰۲ | Monday, 4 March , 2024

فراخوان همکاری در برنامه «حمایت بورسیه دانشمندان جوان» بنیاد مصطفی (ص)

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48968
شنبه، ۱۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ | 15:46

فراخوان همکاری در برنامه «حمایت بورسیه دانشمندان جوان» بنیاد مصطفی (ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) فراخوان همکاری در برنامه “حمایت بورسیه دانشمندان جوان” را منتشر کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در این فراخوان از مؤسسات علمی و پژوهشی معتبر و مراکز پژوهشی و شرکت‌­های معتبر در کشورهای اسلامی جهت میزبانی افرادی که در برنامه بورسیه دانشمندان جوان شرکت کرده‌­اند، دعوت کرده است.

مراکز میزبان می‌­توانند با فراهم آوردن بورسیه تحقیقاتی، امکانات پژوهشی، آزمایشگاه­‌های تخصصی، کتابخانه و امکاناتی از این دست از دانشجویان جوان و بااستعداد، فناوران و اساتید دانشگاه زیر ۴۵ سال و متقاضی بورسیه کوتاه مدت حمایت کنند.

طبق این فراخوان، مراکز میزبان می‌­بایست پرسشنامه‌­ای با مضمون حوزه‌­های پژوهشی اولویت‌­دار، ظرفیت‌­ها و علایق مراکز میزبان و سطح همکاری با بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) را تکمیل کنند.

این برنامه با همکاری کمیته دائمی همکاری‌­های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) اجرا می‌شود. طی این همکاری، کامستک از بخشی از هزینه‌­های بورسیه دانشمندان جوان حمایت می‌­کند.

برنامه بورسیه دانشمندان، برنامه‌­ای برای حمایت از دانشجویان جوان، فناوران و مدرسان دانشگاهی متقاضی بورسیه کوتاه‌مدت است. تعمیق و نهادینه کردن ارتباطات، همکاری­‌های علمی و تبادل دانش بین‌­المللی میان پژوهشگران جهان اسلام و مراکز معتبر علمی و فناوری و مراکز تحقیقاتی شرکت­‌های معتبر، توسعه دستاوردهای علمی، ارتقای کیفیت مطالعات پژوهشگران و گسترش مرز دانش و کمک به حل چالش­‌های مهم علمی و فناوری جهان اسلام از طریق دستاوردهای حاصل از همکاری بین­‌المللی، برخی از مهم­ترین اهداف این برنامه هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برگزیدگان پنجمنین دوره جایزه مصطفی(ص) معرفی شدند

آخرین خبرها از واکسن‌های ایرانی کرونا

مهلت ارسال آثار به رقابت علمی بین المللی «کنز» تمدید شد

نخستین دوره رقابت علمی بین المللی «کنز» برگزار می شود

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها