جمعه، ۸ مهر، ۱۴۰۱ | Friday, 30 September , 2022

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب دانشگاه‌ها با دستور رئیس جمهور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48742
سه شنبه، ۲۴ اسفند، ۱۴۰۰ | 13:17

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب دانشگاه‌ها با دستور رئیس جمهور

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اهتمام دولت سیزدهم ارتقاء سطح علمی و رفاهی دانشگاهیان است، گفت: با پیگیری‌های مستمر وزیر علوم، رئیس‌جمهور دستور داد که اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به میزان ۱۰ درصد اعتبارات مصوب، افزایش یابد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر علی خطیبی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر مشکلاتی در خصوص تخصیص اعتبارات دانشگاه‌ها پیش آمده بود و این موضوع دانشگاه‌ها را برای ازسرگیری آموزش حضوری دچار مشکل می‌کرد، با پیگیری‌های مستمری که وزیر علوم برای تخصیص به‌موقع اعتبارات و همچنین افزایش اعتبارات دانشگاه‌ها داشت، رئیس‌جمهور دستور تخصیص ۱۱۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها را صادر کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم تصریح کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور به وزیر علوم، این افزایش ۱۰ درصدی صرفا باید برای پرداخت مطالبات معوق‌ شده دانشگاهیان اعضای هیئت علمی و کارکنان (یاوران علمی) شامل حق‌التدریس، حق التحقیق، کمک هزینه تشویقی چاپ مقالات، گرنت پژوهشی و سایر معوقات هزینه شود.

وی در پایان با قدردانی از اقدام رئیس‌جمهور اظهار کرد: اهتمام دولت سیزدهم تکریم جایگاه دانشگاهیان و ارتقاء سطح رفاه و معیشت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

معاون آموزشی وزیر علوم خبرداد:احتمال بالای مجازی بودن آموزش در نیمسال تحصیلی آینده/مجاز بودن بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور

حواشی مدرک منتخب تفرش در انتخابات مجلس/ وزارت علوم: موسسه صادرکننده مدرک وجود خارجی ندارد

زندان و مجازات نقدی در انتظار تهیه کنندگان تقلب علمی/ برخورد انتظامی، تنها تاوان متقلبان علمی

سه دانشگاه وابسته به دستگاه اجرایی از مصوبه انحلال مستثنی شدند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها