یکشنبه، ۳ بهمن، ۱۴۰۰ | Sunday, 23 January , 2022

درخواست پزشکان برای عدم رفع محدودیتهای کرونایی در بریتانیا

نسخه قابل پرینت
کد خبر:47787
پنج شنبه، ۱۷ تیر، ۱۴۰۰ | 21:53

درخواست پزشکان برای عدم رفع محدودیتهای کرونایی در بریتانیا

بیش از ۱۰۰ متخصص پزشکی از سیاست دولت بریتانیا در مورد رفع کامل محدودیت‌های کرونایی انتقاد کردند و آن را “یک آزمایش خطرناک و بی‌پروا” دانستند. دولت بوریس جانسون قصد دارد از ۱۱ روز دیگر همه محدودیت‌ها را لغو کند.

بیش از ۱۰۰ دانشمند و پزشک در نامه‌ای که در مجله تخصصی لنست (The Lancet) منتشر کردند، مخالفت خود را با برنامه بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبنی بر برداشتن کامل همه محدودیت‌های و مقررات مربوط به کرونا ابراز کردند.

این متخصصان به دولت بریتانیا هشدار داده‌اند که چنین گامی می تواند به ابتلای میلیون‌ها نفر به این بیماری منجر شود و صدها هزار نفر را در معرض عوارض طولانی مدت پساکرونا و حتی معلولیت‌های دائمی قرار دهد.

آنها همچنین گفته‌اند که استراتژی دولت بریتانیا می‌تواند به مقاوم شدن انواع سویه‌های کرونا در برابر واکسن‌ها بیانجامد. کارشناسان خواستار به تعویق افتادن رفع محدودیت‌ها در تاریخ ۱۹ ژوئیه هستند.

بنابر آخرین داده‌ها، حتی واکسیناسیون کامل در برابر کرونا مانع از ابتلای فرد به سویه دلتای این بیماری نمی‌شود، بلکه تنها از شدت بیماری و احتمال مرگ بر اثر آن می‌کاهد.

طبق برنامه دولت تمامی مقررات تاکنونی در این رابطه در بخش‌های بزرگی از بریتانیا لغو می‌شوند. تصمیم نهایی در این باره قرار است در تاریخ ۱۲ ژوئیه گرفته شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

کارستان ما در کرونا و سرافکندگی دوباره سیاست در برابر علم

دانشمند سازنده واکسن آکسفورد، باربی شد

گسترش واکسیناسیون کرونا در آلمان به کودکان بالای ۱۲ سال

تولید ماسک مجهز به میکروفون و اسپیکر + فیلم

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها