جمعه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ | Friday, 20 May , 2022

مسئول جهت دهی تحقیقات آتی کووید ۱۹ کشور منصوب شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:47265
دوشنبه، ۸ دی، ۱۳۹۹ | 15:24

مسئول جهت دهی تحقیقات آتی کووید ۱۹ کشور منصوب شد

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت طی حکمی، دکتر قباد مرادی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را به عنوان مسئول جهت دهی تحقیقات آینده درباره کرونا منصوب کرد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، دکتر فرید نجفی، سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به ضرورت ساماندهی تحقیقات انجام شده در حیطه کووید-۱۹ و لزوم انطباق هرچه بیشتر تحقیقات آتی با نیازهای روز جامعه و سیاستگذاران سلامت، طی حکمی دکتر قبادی مرادی را به عنوان مسئول جهت دهی تحقیقات آینده درباره کرونا با استفاده از توان ملی شبکه تحقیقات کشور و دیگر ظرفیت های موجود منصوب کرد.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت متن حکم وی به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر قباد مرادی

عضو هیئت علمی محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان

با توجه به ضرورت ساماندهی تحقیقات انجام شده در حیطه کووید-۱۹ و لزوم انطباق هرچه بیشتر تحقیقات آتی با نیازهای روز جامعه و سیاستگذاران سلامت، بدینوسیله به جنابعالی مسئولیت داده می‌شود تا با همکاری ستادهای کرونا، کمیته‌های علمی، موسسه ملی تحقیقات سلامت، موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی ایران و شبکه های تحقیقات موجود در کشور و سایر نهادهای درگیر در حوزه تحقیقات کووید-۱۹ و همچنین معاونت‌های محترم بهداشتی و معاونت درمان اقدام به جمع‌بندی مناسب و موضوعی تحقیقات انجام شده (حسب نیاز سیاستگذاران حوزه سلامت) و جهت دهی تحقیقات آینده با استفاده از توان ملی شبکه تحقیقات کشور نمائید.

از شما انتظار می رود تا با کمک نیروهای با تجربه و جوان در دانشگاهها نسبت به موارد زیر اقدام ویژه معمول گردد:

۱-ارائه “چکیده های سیاستی” به صورت هفتگی با توجه به تحقیقات انجام شده و مسائل روز برای سطوح ملی و استانی با کمک مجموعه آموزشی و پژوهشی کشور.

۲-ساماندهی تحقیقات آتی با نگاه همگرایی و ماموریت مداری با واگذاری آنها به مراکز تحقیقاتی، شبکه ها و پژوهشکده های مرتبط با حفظ ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با معاونتهای محترم بهداشت و درمان

۳-استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقات وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری در راستای پاسخگویی به نیازهای نظام سلامت در حیطه کووید-۱۹

۴-استفاده کامل از ظرفیت و توان علمی موجود در همه دانشگاههای کشور با واگذاری مأموریتهای مورد نیاز نظام سلامت.»

دکتر قباد مرادی که در خبر وزارت بهداشت اشتباها به عنوان دکتر قبادی مرادی از وی یاد شده، دانش آموخته دکتری اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۱ و دانشیار گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

وزیر بهداشت با متهم کردن کمیته علمی پیشین کرونا به تعارض منافع : نتایج کمیته فعلی به خاطر اهمیت دادن به علم و دانش درخشان است

/غفلت خطرناک مسوولان در خیز سهمگین موج ششم کرونا/ عضو ستاد کرونایی جهاد دانشگاهی هشدار داد: تعلل در کنترل پیک ششم کرونا عوارض جدی در پی دارد

کارستان ما در کرونا و سرافکندگی دوباره سیاست در برابر علم

دانشمند سازنده واکسن آکسفورد، باربی شد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها