دوشنبه، ۱۴ اسفند، ۱۴۰۲ | Monday, 4 March , 2024
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:

جزئیات محدودیت‌های جدید رفت و آمدی و شغلی مقابله با موج سوم کرونا

نسخه قابل پرینت
کد خبر:47118
سه شنبه، ۲۷ آبان، ۱۳۹۹ | 12:12

جزئیات محدودیت‌های جدید رفت و آمدی و شغلی مقابله با موج سوم کرونا

معاون کل وزیر بهداشت، جزئیات محدودیت‌های جدید رفت‌وآمدی و فعالیتهای شغلی بخشهای دولتی و خصوصی در راستای کمک به کنترل موج سوم اپیدمی کرونا در کشور را اعلام کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکتر ایرج حریرچی در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به آخرین تصمیمات قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت‌های جابجایی، با اعلام این که مردم بدون هیچ نگرانی، باید در هر شهر مقررات رفت و آمدی و شغلی خود در آن منطقه را بدانند و به آنچه از طریق فرمانداری‌ها اعلام می‌شود، توجه کنندبر پرهیز از تجمع‌های خانگی تاکید و خاطرنشان کرد: تجمع‌های خانگی ۵۱ درصد عامل انتقال ویروس بوده‌اند و به همین دلیل از ساعت ۲۱ محدودیت تردد در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، وسایل نقلیه عمومی بیشتری در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و انتظار می رود تراکمی در این زمینه ایجاد نشود.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که  بعضی مدیران سازمان‌ها نسبت به دورکاری کارمندان خود مقاومت کرده و آنها را مجبور به حضور در کار می‌کنند، گفت: اطلاعیه رسمی در این خصوص  تا چهارشنبه صبح اعلام خواهد شد و در همه شهرها مسؤول اصلی اجرای تعطیلات فرمانداران و در استان‌ها، استانداران هستند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اعمال جرایم در خصوص ممانعت برخی مدیران از دورکاری کارمندان خود، تاکید کرد: از جمله اعمال قوانین برای چنین مدیرانی این است که تا سه ماه انفصال از خدمت و جرایم نقدی پیش‌بینی شده و بنده فکر نمی‌کنم مدیری در بخش دولتی و خصوصی در این خصوص مقاومت کند؛چون این موضوع قانون است و برخورد قاطع می‌شود.

وی اضافه کرد:کارمندان می‌توانند در صورت تخلف در این خصوص با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت کنند؛ ضمن اینکه دادستان‌ها و فرمانداران نیز وارد عمل می‌شوند.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص «فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها و انجام تدریس مجازی»، گفت: دانش‌آموزان ما در همه مناطق زرد، نارنجی و قرمز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند داشت و مشخص شده که در کدام مناطق یک سوم، دوسوم کارکنان آموزشی و پشتیبانی در مدارس و دانشگاه‌ها حضور داشته باشند.

حریرچی متذکر شد: وزرای آموزش و پرورش و علوم موارد مربوط به حوزه‌های خود را اعلام خواهند کرد.

وی در خصوص «فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شب»، تصریح کرد: امروز در جلسه کمیته اجتماعی قرارگاه قرار شد محدودیت‌ فعالیت مترو برداشته شود و ساعت کاری آن زیادتر شود؛ ضمن اینکه وسایل نقلیه عمومی نیز می‌توانند طبق مجوز لازم فعالیت خود را داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها