سه شنبه، ۱۸ بهمن، ۱۴۰۱ | Tuesday, 7 February , 2023

ریاضیدان ایرانی، برنده جایزه موسسه آمار ریاضی آمریکا شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:46793
دوشنبه، ۲۰ مرداد، ۱۳۹۹ | 16:45

ریاضیدان ایرانی، برنده جایزه موسسه آمار ریاضی آمریکا شد

دكتر عادل جوانمرد، استاديار علوم داده دانشگاه كاليفرنياي جنوبي و برنده مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی سال ۱۳۸۳ به عنوان برنده سال ۲۰۲۰ جایزه Tweedie New Researcher معرفی شد.

به گزارش خبرنگار دیده‌بان علم ایران، این جایزه هر ساله از طرف موسسه آمار رياضي (IMS) در آمريكا به یکی از محققان برتر این حوزه اعطا می شود.

جوانمرد که با کسب مدال برنز المپیاد ملی ریاضی در سال های ۸۲ و ۸۳ و کسب مدال نقره چهل و پنجمین دوره المپیاد جهانی ریاضیات (۲۰۰۴) یونان به دانشگاه صنعتی شریف راه یافته تحصیلات كارشناسي خود را همزمان در دو رشته رياضي و مهندسی برق در سال ١٣٨٨ به پایان برده و دوره دكتري را در يك حوزه ميان رشته اي آمار و برق (علوم داده: استنباط اماري در ابعاد بالا) در دانشكده مهندسی برق دانشگاه استنفورد گذرانده است.

در کارنامه افتخارات علمی این دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف کسب CAREER Award بنیاد ملی علوم آمریکا در سال ۲۰۱۹ و جوایز و پژوهانه های متعدد دیگر دیده می شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اتاق تمیز و مدرسه کوانتوم دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد

درگذشت ریاضیدان برجسته ایرانی در سانحه تلخ رانندگی

طراحی و ساخت دستگاه تستر واحد کنترل پیشرانه لکوموتیوها در کشور

در رونمایی از یادمان دانش آموختگان جان باخته دانشگاه شریف در فاجعه ۱۸ دی مطرح شد: دانشگاه در اصرار بر عدالت و کشف حقیقت کنار خانواده ها باشد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها