یکشنبه، ۳ بهمن، ۱۴۰۰ | Sunday, 23 January , 2022

کمک مالی چهره ماندگار رشته زیست شناسی به تجهیز آزمایشگاه دانشگاه تهران

نسخه قابل پرینت
کد خبر:46775
شنبه، ۴ مرداد، ۱۳۹۹ | 11:17

کمک مالی چهره ماندگار رشته زیست شناسی به تجهیز آزمایشگاه دانشگاه تهران

استاد دانشگاه تهران و چهره ماندگار رشته زیست شناسی با اهدای کمک مالی، هزینه تجهیز آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران را تقبل کرد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، دکتر حسن ابراهیم زاده معبود در اقدامی خیرخواهانه و در راستای حمایت از دانشجویان برای تولید و ارتقای علم و دانش، تجهیز آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی دانشکده زیست‌شناسی پردیس علوم دانشگاه تهران را با کمکی بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال تقبل کرد.

دکتر حسن ابراهیم‌زاده معبود، در سال ۱۳۱۴ در گیلان (لنگرود) متولد شد. تحصیلات کارشناسی را در دانشگاه تهران به پایان رساند و سپس در سال‌های ۱۳۴۵ و ۱۳۴۸ مدرک کارشناسی‌ارشد و دکترای دولتی رشته زیست‌شناسی را از دانشگاه پاریس اخذ کرد. همچنین، دکتر ابراهیم زاده معبود در کنار تدریس و تحقیق، سوابق دو دوره ریاست دانشکده علوم دانشگاه تهران، معاون آموزشی و قائم مقامی دانشگاه تهران را در کارنامه دارد. او هم اکنون عضو پیوسته و رئیس شاخه زیست شناسی گروه علوم پایه فرهنگستان علوم است.

دکتر ابراهیم‌زاده در سال ۱۳۸۰ به عنوان چهره ماندگار کشور معرفی شد. وی برای نگارش کتاب فیزیولوژی گیاهی (بیوشیمی ترکیبات اولیه) برگزیده اولین دوره کتاب سال ایران شد. استاد ابرهیم زاده، تاکنون بیش از ۲۲۰ مقاله علمی و ۹ کتاب تألیف کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

در دانشگاه تهران ساخته شد: دستگاه جداسازی اسپرم‌های فعال به منظور کمک به درمان ناباروری

تجلیل از پدر علم رفتار حرکتی ایران در دانشگاه تهران

نظریه فیزیکدان ایرانی درباره سطح آب اقیانوس های مریخ در گذشته‌های دور

زیست‌شناس جوان ایرانی، برنده جایزه دستاورد علمی ۲۰۲۰ نیچر شد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها