پنج شنبه، ۸ آبان، ۱۳۹۹ | Thursday, 29 October , 2020

تیم‌های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی دانش‌آموزی معرفی شدند

نسخه قابل پرینت
کد خبر:45549
شنبه، ۲۰ مهر، ۱۳۹۸ | 14:05

تیم‌های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی دانش‌آموزی معرفی شدند

تیم‌های برتر مسابقات ملی علوم اعصاب شناختی دانش‌آموزی با حضور مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در امور علوم شناختی انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش دیده بان علم ایران، مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی ویژه دانش‌آموزان به منظور انتخاب و معرفی تیم‌های برتر این مسابقات با حضور دکتر سید کمال خرازی، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در امور علوم شناختی بعداز ظهر روز جمعه در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار شد.

دراین مراسم که دکتر مهاجرانی، رییس مرکز ملی استعدادهای درخشان، دکتر محمد تقی جغتایی، مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در امور آموزش و جمعی دیگر از مسئولان آموزشی و علمی شرکت داشتند، تیم دانش آموزی دبیرستان شهید هاشمی نژاد یک مشهد به عنوان گروه برتر و تیم‌های دانش‌آموزی دبیرستان شهید هاشمی‌نژاد ۲ مشهد و فرزانگان امین شهر نجف آباد استان اصفهان در رده‌های دوم و سوم این مسابقات انتخاب و برگزیده شدند.

مسابقات ملی علوم اعصاب شناختی به منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان مقاطع دبیرستانی با حوزه‌های علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش در سطح فضاهای آموزشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش هرساله در سطح کشور برگزار می‌شود.

در ششمین دوره از مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی ، ۶۰۰ دانش آموز مقطع دبیرستان از ۲۹ استان در پنج قطب کشوری در قالب یکصد تیم ترکیبی از رشته‌های ریاضی، تجربی و علوم انسانی رقابت داشتند که ۲۶ تیم برگزیده شدند که در مراسم اختتامیه این مسابقات سه تیم برتر انتخاب و معرفی شدند.

عمده‌ترین هدف از برگزاری مسابقات علمی در ارتباط با رشته‌های علوم اعصاب شناختی انجام تحقیقات است تا اتصال فعالیت‌های تحقیقاتی از دوره‌های دبیرستان به مراکز دانشگاهی و نیز سیاست تقویت فرهنگ و روحیه همکاری در مراکز آموزشی در امر انجام مسابقات علوم اعصاب شناختی پیگیری و دنبال شود.

این مسابقات با هدف جذب علاقه‌مندان به مطالعه “مغز” برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از فارغ التحصیلان مدارس دبیرستان علامه حلی انجام شد تا نخبگان و استعدادهای درخشان دانش‌آموزی بتوانند قبل از ورود به مراکز و موسسات آموزش عالی با مباحث و دانش علوم شناختی آشنا شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ساخت نرم افزار تشخیص آنلاین نورون های داخل قشر مغز در کشور

دومین جشنواره پژوهش و فناوری نقشه‌برداری مغز برگزار می شود

راه اندازی آزمایشگاه مدل های حیوانی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

ساخت نانودارو علیه آمیب مغزخوار

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها