یکشنبه، ۴ آبان، ۱۳۹۹ | Sunday, 25 October , 2020

با تلاش دانشمند ایرانی محقق شد: شناسایی هویت افراد از پشت دیوار با فناوری وای فای

نسخه قابل پرینت
کد خبر:45447
چهارشنبه، ۱۰ مهر، ۱۳۹۸ | 12:19

با تلاش دانشمند ایرانی محقق شد: شناسایی هویت افراد از پشت دیوار با فناوری وای فای

با بهره گیری از فناوری ابداعی دکتر یاسمین مستوفی و همکارانش امکان شناسایی هویت افراد از پشت دیوار تنها به کمک امواج وای فای فراهم شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، سیستم ابداعی یاسمین مستوفی، استاد دانشکده مهندسی الکترونیک و کامپیوتر دانشگاه سانتا باربارا (کالیفرنیا)که XModal-ID نامگذاری شده با بررسی مدل سه بعدی الگوی حرکتی افراد براساس تصاویر ویدیویی که از راه رفتن افراد مجاز به تردد در ساختمان تهیه و در سیستم ذخیره شده است، افراد مجاز به ورود به ساختمان را شناسایی می کند و در صورت تردد افراد غیرمجاز از فاصله دور و پشت دیوار نسبت به حضور افراد غیرمجاز در محل هشدار می دهد.

این سیستم می تواند کمک شایایی به ارتقای امنیت منازل، بانک ها و سازمان های اداری و تجاری باشد.

به گفته پروفسور مستوفی، این سیستم با پردازش اطلاعات هزار و ۴۸۸ فایل ویدئویی با دقت ۸۴ درصد موفق به شناسایی افراد مشکوک شده است.

مزیت قابل توجه این سیستم اتکای آن به فناوری وای فای و عدم نیاز به هیچ گونه ابزار دیگر دیگر در محل است.

یاسمین مستوفی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف است که تحصیلات تکمیلی خود را تا اخذ دکتری در دانشگاه استنفورد پی گرفته است.

وی جوایز علمی و گرنتهای تحقیقاتی متعددی از جمله جایزه آنتونیو روبرتی جامعه سیستم های کنترل IEEE، گرنت تحقیقاتی ریاست جمهوری برای دانشمندان و مهندسان (PECASE) و جایزه بنیاد ملی علوم آمریکا را دریافت کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

رادیویی که احساسات شما را می‌خواند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها