جمعه، ۹ آبان، ۱۳۹۹ | Friday, 30 October , 2020

مقاله شیمیدانان ایرانی، طرح جلد مجله انجمن شیمی سلطنتی شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:45394
سه شنبه، ۲ مهر، ۱۳۹۸ | 13:24

مقاله شیمیدانان ایرانی، طرح جلد مجله انجمن شیمی سلطنتی شد

طرح جلد شماره جدید نشریه علمی معتبر  Chemical Society Reviews به مقاله مشترک دو شیمیدان دانشگاه قم و همکاران اروپایی آنها اختصاص یافت.

به گزارش دیده بان علم ایران، نتایج کار پژوهشی دکتر محمود نصرالله زاده، دانشیار گروه شیمی دانشگاه قم و زهرا عیسی آبادی – دانشجوی او – با عنوان
« Waste-to-wealth: biowaste valorization into valuable bio (nano) materials » در مجله معتبر علمی Chemical Society Reviews از انتشارات انجمن شیمی سلطنتی انگلستان (RSC) با ضریب تاثیر ۴۰.۴۴ به چاپ رسیده است.

این مجله در بین ۱۲ هزار و ۵۴۱ مجله فهرست‌شده توسط JCR حائز رتبه ۱۵ است و در کنار مجلات معتبر Nature با ضریب تاثیر ۴۳ و رتبه ۱۳ و Science با ضریب تاثیر ۴۱ و رتبه ۱۴ قرار دارد.

در این مقاله با توجه به اهمیت احیای محیط زیست، معرفی دقیق و طبقه‌بندی جامعی از کاربرد زیست‌توده‌های موجود در محیط پیرامون در تهیه نانومواد، بیومواد و نانوکاتالیست های مفید و ارزان‌قیمت به عمل آمده است.

نویسندگان مقاله امیدوارند این اثر به مثابه نقشه راهی، مسیر پیش روی پژوهشگران حوزه‌های مختلف در زمینه تولید انرژی، پزشکی و نانوفناوری را روشن کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیوشیمیدان ایرانی دانشگاه پرینستون، برنده جایزه «مک آرتور» شد

ساخت سل‌های پیل‌های سوختی بورهیدریدی در دانشگاه تبریز

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: ابرفناوری های دارای رویکرد آمریکایی مثل نانو و بیوتکنولوژی، نگرانی‌ها در مورد انسان و طبیعت را افزایش داده است

با استفاده از فناوری نانو: آب کرمان با یک پنجم قیمت تصفیه می‌شود!

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها