سه شنبه، ۲۴ فروردین، ۱۴۰۰ | Tuesday, 13 April , 2021

مقاله شیمیدانان ایرانی، طرح جلد مجله انجمن شیمی سلطنتی شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:45394
سه شنبه، ۲ مهر، ۱۳۹۸ | 13:24

مقاله شیمیدانان ایرانی، طرح جلد مجله انجمن شیمی سلطنتی شد

طرح جلد شماره جدید نشریه علمی معتبر  Chemical Society Reviews به مقاله مشترک دو شیمیدان دانشگاه قم و همکاران اروپایی آنها اختصاص یافت.

به گزارش دیده بان علم ایران، نتایج کار پژوهشی دکتر محمود نصرالله زاده، دانشیار گروه شیمی دانشگاه قم و زهرا عیسی آبادی – دانشجوی او – با عنوان
« Waste-to-wealth: biowaste valorization into valuable bio (nano) materials » در مجله معتبر علمی Chemical Society Reviews از انتشارات انجمن شیمی سلطنتی انگلستان (RSC) با ضریب تاثیر ۴۰.۴۴ به چاپ رسیده است.

این مجله در بین ۱۲ هزار و ۵۴۱ مجله فهرست‌شده توسط JCR حائز رتبه ۱۵ است و در کنار مجلات معتبر Nature با ضریب تاثیر ۴۳ و رتبه ۱۳ و Science با ضریب تاثیر ۴۱ و رتبه ۱۴ قرار دارد.

در این مقاله با توجه به اهمیت احیای محیط زیست، معرفی دقیق و طبقه‌بندی جامعی از کاربرد زیست‌توده‌های موجود در محیط پیرامون در تهیه نانومواد، بیومواد و نانوکاتالیست های مفید و ارزان‌قیمت به عمل آمده است.

نویسندگان مقاله امیدوارند این اثر به مثابه نقشه راهی، مسیر پیش روی پژوهشگران حوزه‌های مختلف در زمینه تولید انرژی، پزشکی و نانوفناوری را روشن کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

عضویت یک شیمیدان ایرانی دیگر در فرهنگستان علوم جهان

بیوشیمیدان ایرانی دانشگاه پرینستون، برنده جایزه «مک آرتور» شد

ساخت سل‌های پیل‌های سوختی بورهیدریدی در دانشگاه تبریز

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: ابرفناوری های دارای رویکرد آمریکایی مثل نانو و بیوتکنولوژی، نگرانی‌ها در مورد انسان و طبیعت را افزایش داده است

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها