شنبه، ۱۳ خرداد، ۱۴۰۲ | Saturday, 3 June , 2023

تولید صنعتی فلومتر مایعات مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب در کشور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:44893
سه شنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۸ | 13:21

تولید صنعتی فلومتر مایعات مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب در کشور

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید صنعتی و صادرات فلومترهای مایعات با کاربرد در صنعت آب و فاضلاب شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، علی اسماعیلی، مدیر عامل شرکت مهندسی پنگان الکترونیک درباره محصول این شرکت گفت: فلومتر مایعات، اندازه‌گیری فلو (دبی)‌ سیال را با استفاده از اندازه‌گیری سطح سیال که از داخل کانال‌های خاصی عبور داده می‌شود، انجام می‌دهد.
وی افزود: دقت اندازه‌گیری این سنسور ۳ میلیمتر است یعنی هر ۳ میلیمتر تغییر در سطح سیال توسط سنسور تشخیص داده می‌شود.
اسماعیلی گفت: بیشترین کاربرد این محصول در صنعت آب و فاضلاب برای سنجش دبی یا سیال عبوری با دقت خیلی بالاست.
مدیر عامل شرکت مهندسی پنگان الکترونیک درباره صادرات این محصول دانش بنیان نیز اظهار داشت: اواخر سال گذشته اولین صادرات این محصول به کشور عمان صورت گرفت.
وی درباره میزان اشتغال‌زایی این محصول نیز گفت: زمانی که شرکت شروع به کار کرد حدود شش، هفت نفر نیروی کار داشتیم که الان به حدود ۱۵ نفر رسیده است و همین محصول هم باعث این تعداد اشتغال‌زایی شده است. البته تعداد نیروی کار ما تا ۲۰ نفر هم قابل افزایش است.
اسماعیلی با اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری عنوان کرد: نمونه‌سازی اولیه این محصول انجام شده بود و در مرحله تولید صنعتی از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کردیم که توانستیم بخشی از کار و تولید اولیه را انجام دهیم. اگر مبلغ تسهیلات بیشتر بود، سرعت کار بیشتر می‌شد.
مدیر عامل شرکت مهندسی پنگان الکترونیک درباره میزان رقابت و برابری این محصول با مشابه خارجی نیز گفت: این محصول از نظر دقت با نمونه خارجی کاملا قابل رقابت است و در بعضی از پارامترها که نوآوری شده حتی بهتر از نمونه خارجی است.
اسماعیلی در پایان خواستار توجه به بحث صدور ضمانت‌نامه‌ برای شرکت‌های دانش بنیان کوچک شد و گفت: برای شرکت‌‌های دانش بنیان که سرمایه اصلی‌شان دانش‌شان است، تامین ضمانت نامه‌های سنگین، خیلی سخت است و صندوق باید در این زمینه همکاری بیشتری را صورت دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تفاهم نامه معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای تقویت نظام مالی نوآوری

فراخوان ثبت‌نام اوراق صکوک در بازار سرمایه برای دانش‌بنیان‌ها

صرفه‌جویی ۱۸۰ میلیون دلاری فولاد مبارکه در سال گذشته با کمک دانش بنیان ها/ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد مبارکه تاسیس می شود

حمایت از طرح‌های برتر دانش‌بنیان‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها