چهارشنبه، ۱۴ خرداد، ۱۳۹۹ | Wednesday, 3 June , 2020

فعالیت ۶۰ شتاب‌دهنده فناوری در کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:44864
یکشنبه، ۲ تیر، ۱۳۹۸ | 13:17
فعالیت ۶۰ شتاب‌دهنده فناوری در کشور

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فعالیت ۶۰ شتاب‌دهنده فناوری برای توسعه کسب و کارهای نو در کشور خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران، اسماعیل قادری‌فر درباره فعالیت شتاب‌دهنده‌ها در کشور، تصریح کرد:این شتابدهنده ها کار حمایت از تیم‌ها و سرمایه‌گذاری اولیه را انجام می‌دهند تا کم‌کم استارتاپ‌ها به بلوغ برسند و وارد کسب‌وکار شوند.وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اواسط سال ۹۷ در نسل دوم اکوسیستم استارتاپی در کشور از طریق ستادهای توسعه فناوری، ایجاد شتاب‌دهنده‌های تخصصی را در دستور کار قرار داد.

به گفته قادری‌فر در حال حاضر ادبیات جدیدی وارد حوزه علمی و فناوری کشور شده است. این ادبیات مختص زیست‌بوم نوآوری و فناوری است و یکی از مهم‌ترین عناصر توسعه کسب و کارهای نوین در کشور است.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین عنوان کرد: در این زیست بوم جدید در کنار پلت‌فرم، سکوی ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان به فکر رونق‌بخشی به تولیدات فناوران در کشور هم هستیم.

وی ادامه داد: نهادینه کردن زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تنها با شناخت عناصر این زیست بوم محقق می‌شد، به همین دلیل تلاش کردیم تمام این عناصر را در زیست بوم کنار هم جمع کنیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *