دوشنبه، ۷ مهر، ۱۳۹۹ | Monday, 28 September , 2020

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی خبر داد: پیگیری تدوین آیین نامه‌های ژن درمانی در ستاد

نسخه قابل پرینت کد خبر:44619
شنبه، ۱۸ خرداد، ۱۳۹۸ | 13:00
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی خبر داد: پیگیری تدوین آیین نامه‌های ژن درمانی در ستاد

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی با بیان این که تسریع ورود محصولات حوزه ژن درمانی به بازار، نیازمند تعریف زیرساختارها و تدوین آیین نامه‌های مربوط به این حوزه است از پیگیری تدوین آیین نامه‌های ژن درمانی در ستاد خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر امیرعلی حمیدیه خاطرنشان کرد: زمان طلایی تبدیل دانش به فناوری در این حوزه رسیده است. برای تسریع ورود محصولات حوزه ژن درمانی به بازار نیاز به تعریف زیرساختارها و تدوین آیین نامه های مربوط به این حوزه هستیم. در این راستا ستاد پیگیری آیین نامه های ژن درمانی را در اولویت قرار داده است.

وی ادامه داد: تولید موش هموفیلی توسط متخصصان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری نوید آینده روشن فناوری های این حوزه است. اگرچه متخصصان دانش تولید محصول را دارا هستند اما نیاز است در کنار تولید محصول، افراد متخصصی در حوزه دانش کسب و کار حضور داشته باشند تا بتوانند ورود به بازار را تسهیل کنند.

حمیدیه همچنین بیان کرد: با توجه به کشش بازار منطقه برای اینگونه محصولات باید در مدل اقتصادی در نظر گرفته شده پتانسیل عرضه در بازار های بین المللی را نیز مطرح کرد.

انتهای پیام

ژن درمانی
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *