دوشنبه، ۱۸ آذر، ۱۳۹۸ | Monday, 9 December , 2019

دسترسی مستقیم چهار هزار استاد و دانشجو به منابع کتابخانه‌ای

نسخه قابل پرینت کد خبر:44588
یکشنبه، ۱۲ خرداد، ۱۳۹۸ | 15:06
دسترسی مستقیم چهار هزار استاد و دانشجو به منابع کتابخانه‌ای

تا خرداد ماه جاری چهار هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی و عضو هیات‌ علمی با عضویت در طرح غدیر به منابع کتابخانه‌های تحت پوشش این طرح دسترسی مستقیم پیدا کرده اند.

به گزارش دیده بان علم ایران، هم اکنون ۲۸۵ کتابخانه زیرپوشش ۹۰ مؤسسه، عضو طرح غدیر هستند که به موجب آن بیش از چهار هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و عضو هیئت‌علمی عضو این طرح می‌توانند به منابع کتابخانه‌های تحت پوشش دسترسی مستقیم داشته باشند.

عضویت فراگیر کتابخانه‌ها از مهر ماه سال ۱۳۹۵ در چارچوب دستورکار دور دوم طرح غدیر با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بازنگری شد و به اجرا درآمد.

طرح غدیر راهکاری است که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌های زیرپوشش، طراحی و اجرا کرده است.

بر پایه این طرح، افراد زیرپوشش که متقاضی استفاده از منابع موجود در این کتابخانه‌ها هستند، می‌توانند از محلی که به عنوان مبدأ برای آنها تعیین شده است یک کارت عضویت و چند کارت امانت دریافت کنند و به عضویت طرح درآیند. اعضای طرح با استفاده از کارت نخست می‌توانند به کتابخانه‌های زیرپوشش طرح مراجعه و از همه خدمات آن‌ها در محل استفاده کنند و با سپردن هر کارت امانت، یک کتاب به امانت گیرند.

اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صورتی که کتابخانه‌های وابسته به دانشکده / پژوهشکده محل کار یا تحصیل آنان در عرضه خدمات به اعضای دیگر طرح همکاری کنند، می‌توانند به عضویت طرح غدیر درآیند.

بر اساس اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند برای درخواست عضویت با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت پرسنلی برای اعضای هیئت‌علمی و کارت دانشجویی برای دانشجویان) به محلی که به عنوان مبدأ برای آن‌ها تعیین شده مراجعه کنند.

انتهای پیام

طرح غدیر کتابخانه
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *