جمعه، ۸ بهمن، ۱۴۰۰ | Friday, 28 January , 2022

اختصاص سهمیه ۵ درصدی زلزله زدگان به سیل‌زدگان در کنکور/ منحصر بودن سهمیه به دانشگاه های استان های سیل زده

نسخه قابل پرینت
کد خبر:44531
سه شنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۸ | 12:35

اختصاص سهمیه ۵ درصدی زلزله زدگان به سیل‌زدگان در کنکور/ منحصر بودن سهمیه به دانشگاه های استان های سیل زده

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که سهمیه جدیدی در کنکور ایجاد نخواهد شد، اعلام کرد سازمان سنجش به دنبال آن است که برای سیل زدگان همان سهمیه زلزله زدگان را اختصاص دهد.

میر حمایت میرزاده درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه برای کنکور سراسری سیل زدگان، اظهار کرد: سهمیه جدید در کنکور ایجاد نخواهد شد،‌ بلکه همان سهمیه و ظرفیت قانونی اجرایی خواهد شد با این تفاوت که همان پنج درصد سهمیه‌ای که قبلا برای زلزله زده ها اعمال می‌شد، سازمان سنجش در تلاش است همان را برای سیل زدگان اعمال کند.

وی در ادامه اظهاراتش، توضیح داد: سازمان سنجش می‌خواهد عنوان سهمیه پنج درصدی را تغییر داده و آن را به حوادث غیر مترقبه تبدیل کند که به مصوبه مجلس شورای اسلامی هم نیازی ندارد. در این شرایط با وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله سهمیه پنج درصدی اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با تاکید مجدد بر این که هیچ سهمیه جدیدی اضافه نشده است و از هیچ ظرفیتی کم نخواهد شد و تاثیری در سهمیه‌ها ندارد، در این باره خاطرنشان کرد: سال قبل برای زلزله زدگان این گونه سهمیه اعمال شد که اگر دانشگاه استان زلزله زده مثلا ۵۰ نفر ظرفیت برای یک رشته داشت جدا از ظرفیت های داده شده برای رزمندگان و فرزندان شهدا پنج درصد به آن سهمیه اضافه می‌شد و آن رشته به جای ۵۰ نفر ظرفیت ۵۳ نفر داوطلب را می گرفت. قرار است این کار هم برای سیل زده ها انجام شود. البته تنها مشمول دانشگاههای استان‌های سیل زده می‌شود. این که این موضوع به کنکور سراسری امسال می‌رسد یا نه بستگی به سازمان سنجش دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: شبهه سازمان سنجش درباره صلاحیت علمی دانشجویان پزشکی محلی از اعراب ندارد

سازمان سنجش، پیگیر حذف بومی‌گزینی و کاهش سهمیه‌های کنکور به چهار سهمیه

کاهش ۱۷ هزار نفری داوطلبان کنکور دکتری نسبت به پارسال/ خوداظهاری ۱۷۳ داوطلب مبتلا به کرونا

جزئیات برگزاری آزمون دکتری/ توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان از ۲۳ تیرماه/ نحوه شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها