جمعه، ۱۳ تیر، ۱۳۹۹ | Friday, 3 July , 2020

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد: ساختاربندی دانشکده ها در قالب پردیس های دانشگاهی

نسخه قابل پرینت کد خبر:44483
شنبه، ۴ خرداد، ۱۳۹۸ | 13:05
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد: ساختاربندی دانشکده ها در قالب پردیس های دانشگاهی

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد: بر اساس برنامه‌های اصلاح ساختاری دانشگاه، دانشکده‌ هایی که حوزه مطالعاتی آنها نزدیک به یکدیگر است در قالب یک پردیس فعالیت خواهند کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر سیداحمد معتمدی که در شانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن با اشاره به همکاری ایمیدرو سخن می گفت با اشاره به اینکه در خارج از کشور به این روش School یا پردیس گفته می‌شود که شامل چندین دانشکده است، خاطر نشان کرد: این برنامه از یک سال پیش در دستور کار دانشگاه قرار دارد و پیاده سازی کامل این برنامه زمان بر است و امیدواریم تا ترم آینده این برنامه به طور کامل پیاده سازی شود.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: در قالب این برنامه دانشکده‌های معدن، نفت و عمران به همراه یک پژوهشکده در چارچوب یک پردیس فعالیت خواهند کرد. این دانشکده‌ها به لحاظ آموزشی مستقل هستند ولی همکاری‌های علمی آنها با یکدیگر بیشتر خواهد شد

وی با اشاره به سابقه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی اظهار کرد: این دانشگاه دارای بیش از ۱۴ هزار دانشجو، ۱۸ دانشکده و ۴ واحد استانی است و به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه فنی کشور به شمار می‌رود.

معتمدی با بیان اینکه این دانشگاه جزو معدود دانشگاه‌های کشور است که رشته مهندسی معدن را راه اندازی کرده است، ادامه داد: این دانشکده پیشنهاد کرد که برای توسعه حوزه‌های مرتبط با معدن از دانشکده متالورژی جدا باشد که در آخرین جلسه هیأت امنای دانشگاه، با این پیشنهاد موافقت و مجوز تفکیک این دو دانشکده صادر شد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در عین حال با تاکید بر اینکه جدایی رشته‌های مرتبط اقدام مطلوبی نیست، یادآور شد: از چند سال قبل اصلاحات ساختاری را در دستور کار قرار دادیم و دانشگاه را به سمت دانشگاه‌های نسل سوم هدایت کردیم.

معتمدی به جایگاه این دانشگاه در حوزه‌های علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: دانشکده معدن این دانشگاه یکی از دانشکده‌های موفق دانشگاه محسوب می‌شود.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه در چهار رتبه بندی که مورد قبول وزارت علوم است، فعالیت دارد، گفت: از این چهار رتبه بندی در سه رتبه بندی در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور رتبه نخست و در یک رتبه بندی در جایگاه دوم قرار گرفته ایم.

معتمدی اضافه کرد: همچنین دانشگاه در رتبه بندی کیو اس در بخش ارجاعات جایگاه ۲۸ دنیا دارد و در حوزه تولید مقالات از وضعیت خوبی برخوردار است به نحوی که به صورت میانگین ۴.۲ مقاله به ازای هر استاد در دانشگاه تولید می‌شود که این آمار بسیار خوبی است.

شانزدهمین همایش مهندسی معدن به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه و برخی شرکتهای فعال معدنی برگزار شد.

در این همایش همچنین دکتر همایون کتیبه، رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر هدف از برگزاری  همایش را بزرگداشت معدن و معدنکاران دانست و گفت: این همایش با حضور دست اندرکاران بخش‌های معدنی کشور، اساتید و دانشجویان برگزار شده تا از کسانی که چرخ اقتصاد کشور در بخش معدن را به گردش در آورده‌اند، تقدیر کنیم.

انتهای پیام

دانشگاه صنعتی امیرکبیر
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *