چهارشنبه، ۲۵ تیر، ۱۳۹۹ | Wednesday, 15 July , 2020

آیین‌نامه جدید نشریات علمی کشور ابلاغ شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:44336
یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت، ۱۳۹۸ | 11:40
آیین‌نامه جدید نشریات علمی کشور ابلاغ شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آئین‌نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور و در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر تمرکززدایی بازنگری و ابلاغ شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، منصور غلامی در خصوص تغییرات آیین‌نامه نشریات علمی کشور گفت: در آئین‌نامه جدید سیاست‌ها، استانداردها، ضوابط کلی و شرایط تأسیس قید شده و متقاضیان واجد شرایط انتشار نشریه می‌توانند بدون مراجعه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اخذ مجوز در چارچوب استانداردها و ضوابط اعلام شده نسبت به انتشار نشریه اقدام کنند.

وزیر علوم در خصوص نحوه ارزیابی مجلات نیز گفت: از این پس به جای صدور گواهی اعتبار علمی با عناوین «علمی-پژوهشی» یا «علمی-ترویجی» نشریات علمی اعم از آنهایی که تاکنون از کمیسیون نشریات علمی گواهی اعتبار علمی دریافت کرده‌اند و آنهایی که از این پس بر اساس ضوابط جدید ایجاد می‌شوند، در صورت داشتن شرایط از طریق ثبت اطلاعات خود در سامانه نشریات در فرایند ارزیابی سالانه قرار می‌گیرند. کمیسیون نشریات، آن‌ها را بر اساس شاخص‌ها، ارزیابی و رتبه آن‌ها را در سامانه اعلام می‌کند که این رتبه در تمام ارزشیابی‌ها ملاک عمل خواهد بود.

غلامی در پایان درباره نحوه حمایت از نشریات با توجه به ضوابط جدید تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های جدید در این آئین‌نامه، نشریات علمی انجمن‌های علمی تخصصی یا نشریاتی که با مشارکت این انجمن‌ها منتشر می‌شوند، مورد حمایت بیشتری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

مجلات نشریات
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *