سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت، ۱۴۰۱ | Tuesday, 17 May , 2022

وزیر علوم: حمایت از صندوق های پژوهش و فناوری نقطه عطفی در پشتیبانی از ایده های فناورانه است

نسخه قابل پرینت
کد خبر:43664
یکشنبه، ۱۹ اسفند، ۱۳۹۷ | 14:33

وزیر علوم: حمایت از صندوق های پژوهش و فناوری نقطه عطفی در پشتیبانی از ایده های فناورانه است

وزیر علوم برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری را نقطه عطفی در حمایت از ایده‌های فناورانه توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار دیده بان علم ایران، دکتر منصور غلامی که در مراسم رونمایی از برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان سخن می گفت خاطرنشان کرد: رویکرد جدید و جدی در رابطه با حمایت از حرکت‌های دانش بنیان شکل گرفته که حرکتی ارزشمند است و نیاز به تلاش مستمر دارد.

وی افزود: در حال حاضر در شرایط خاصی هستیم و حساسیت‌های زیادی در کشور وجود دارد که ضرورت اعمال مدیریت‌های دقیق‌تر احساس می‌شود و به این ترتیب نهادهایی همچون صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه‌های حمایتی از فعالیت‌های دانش‌بنیان را اجرایی کرده‌اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: ما در کارگروه صندوق نوآوری و شکوفایی در حال فعال‌تر کردن و تحرک بیشتر صندوق‌های پژوهش و فناوری هستیم و تلاش‌ها در این جهت است که حمایت‌های اعمال شده موفق‌تر از قبل اجرایی شود.

غلامی تأکید کرد: قطعاً برنامه‌هایی که صندوق نوآوری و شکوفایی برای صندوق‌های پژوهش و فناوری در نظر گرفته با دیدگاه آینده نگرانه بوده است.

وزیر علوم تصریح کرد: حمایت از ایده‌های دانش بنیان و فعالیت‌های استارت آپی نیاز به سرمایه گذاری ریسک پذیر دارد که این به پشتوانه جدی صندوق‌ها نیازمند است و امیدواریم شاهد حرکت‌های خوب صندوق‌های پژوهش و فناوری باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

وزیر علوم وعده داد: تاسیس پارک‌ علم و فناوری بین‌المللی هزار هکتاری در استان تهران

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت: تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین با «مقاله» تناقض ندارد

برخورد سازمان بازرسی با ترک فعل دستگاه‌های اجرایی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: سرمایه صندوق هیچ تناسبی با حجم فعالیت‌ها و نیازهای شرکت‌های دانش بنیان ندارد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها