جمعه، ۱۶ خرداد، ۱۳۹۹ | Friday, 5 June , 2020

رصدخانه سازمان فضایی ایران در اختیار عموم علاقمندان قرار می گیرد

نسخه قابل پرینت کد خبر:43501
یکشنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۷ | 14:44
رصدخانه سازمان فضایی ایران در اختیار عموم علاقمندان قرار می گیرد

رییس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اهمیت ترویج علوم نجومی و اکتشافات فضایی در کشور گفت: رصدخانه ها باید تبدیل به مراکز علمی شوند که علاوه بر مباحث رصدی به ترویج این علوم نیز در بین جامعه بپردازند.

به گزارش خبرنگار دیده بان علم ایران، دکتر براری ادامه داد: با توجه به علاقمندی عموم مردم به مباحث نجوم و اکتشافات فضایی و در جهت تقویت نقش رصدخانه ها در ترویج علم و دانش، رصدخانه سازمان فضایی ایران آماده است تا درهای خود را بر روی تمام علاقمندان و متخصصین این حوزه باز کند و علاوه بر سرویس دهی به متخصصان به عموم مردم نیز خدمات علمی و آموزشی ارائه نماید.

رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی و مشورتی با فعالان و متخصصان و همکاری و تعامل با دیگر مراکز رصدی و نجومی ابراز امیدواری کرد این حرکت سازمان فضایی ایران باعث تعالی و رشد این حوزه در کشور شود و دیگر رصدخانه ها نیز برای سرویس دهی عمومی بیش از پیش به تمام علاقمندان و تبدیل شدن به مراکز نشر و ترویج علوم فضایی پیش قدم شوند، هر چند تا کنون نیز خدمات بسیار موثری از سوی این مراکز به جامعه ارائه شده است.

 

رصدخانه مرکز ماهدشت سازمان فضایی ایران با هدف ترویج، عمومی سازی و آموزش علم نجوم، پژوهش در زمینه اخترشناسی و کمک به پیشرفت علم اخترشناسی در سال ۱۳۹۰ بنا شد. با توجه به این اهداف، امکاناتی فراهم شده که افراد در رده های سنی و تحصیلی مختلف ضمن آشنایی با مفاهیم پایه ای نجوم قادرند به انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی در این مرکز بپردازند.

رصدخانه در جنوب غربی تهران و در اراضی مرکز ماهدشت واقع در کرج و در موقعیتی به طول جغرافیایی ˝۸.۵۸ ´۴۷ °۵۰ شرقی و عرض جغرافیایی ˝۴۷.۳۴ ´۴۵ °۳۵ شمالی با ارتفاع ۱۱۹۸ متر از سطح دریا قرار دارد.

انتهای پیام

رصدخانه سازمان فضایی
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *