یکشنبه، ۱۴ آذر، ۱۴۰۰ | Sunday, 5 December , 2021

حذف تسهیلات مدال آوران برنز المپیادها به بهانه محدودیت بودجه بنیاد نخبگان!

نسخه قابل پرینت
کد خبر:43498
یکشنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۷ | 14:18

حذف تسهیلات مدال آوران برنز المپیادها به بهانه محدودیت بودجه بنیاد نخبگان!

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با تایید حذف تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای مدال آوران برنز المپیادهای کشوری از پیگیری و مذاکره برای برقراری مجدد این تسهیلات خبر داد.
به گزارش خبرنگار دیده بان علم ایران، فاطمه مهاجرانی گفت: بنیاد ملی نخبگان از اعطای تسهیلات به مدال آوران برنز خودداری می کند اما سهمیه کنکور مدال آوران برنز و عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان کماکان برقرار است.
باشگاه دانش پژوهان جوان همچنین در توضیحی در این خصوص با اشاره به مکاتبات صورت گرفته برای ادامه اعطای تسهیلات بنیاد به مدال آوران برنز کشوری خاطرنشان کرده که دلیل بنیاد ملی نخبگان برای حذف تسهیلات مدال آوران برنز کشوری، محدودیت بودجه بنیاد عنوان شده است!
به گزارش دیده بان علم ایران، آنچه نگرانی المپیادی ها را سبب شده این است که حذف تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای مدال آوران برنز کشوری که بی توجه به تبعات آن در بی انگیزه کردن این گروه از استعدادهای برتر دانش آموزی صورت گرفته می تواند آغاز روند حذف گام به گام تسهیلات اعطایی به نخبگان و تسری این روند به سایر نهادهای متولی حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر باشد که طبعا با مشاهده برخورد این چنینی بنیاد ملی نخبگان با نخبگان، بهانه خوبی برای خودداری از اجرای برنامه ها و سیاست های کلان بنیاد ملی نخبگان در حمایت از استعدادهای برتر و نخبگان خواهند یافت.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

المپیاد “تخیل در علم با هنر در فرهنگ های مختلف” برگزار می شود

ستاری خبر داد: ایجاد ۳۰ خانه خلاق برای حمایت از فارغ التحصیلان علوم انسانی

برگزیدگان «شایسته تقدیر» جشنواره فارابی، مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان می‌شوند

ثبت نام پنجمین دوره طرح «شهید احمدی روشن» بنیاد ملی نخبگان آغاز شد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها