یکشنبه، ۹ آذر، ۱۳۹۹ | Sunday, 29 November , 2020

تولید محلول فلزات گران بهای کاتالیست خودرو در کشور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:42676
چهارشنبه، ۲۱ آذر، ۱۳۹۷ | 17:02

تولید محلول فلزات گران بهای کاتالیست خودرو در کشور

شرکت مگاموتور با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران موفق به داخلی سازی PGM (محلول فلزات گران بهای کاتالیست) خودرو و بهره برداری از آن شد.
به گزارش دیده بان علم ایران، داود افشار، معاون مهندسی شرکت مگاموتور با اشاره به کاربرد PGM (محلول فلزات گران بها) در ساخت کاتالیست خودرو که نقش اساسی را در کاهش گازهای آلاینده در خودروها دارد گفت: این محلول ها تاکنون از منابع محدود خارجی تامین می شد که با شروع تحریم ها و عدم امکان واردات، منجر به توقف مکرر خطوط خودرو سازان می شد.

وی در ادامه با اشاره به همکاری مگاموتور با سازمان جهاد دانشگاهی تهران اظهار داشت: پس از بررسی های صورت گرفته پروژه تولید محلول فلز پالادیوم با همکاری شرکت مگاموتور و سازمان جهاد دانشگاهی تهران تعریف و به بهره برداری رسید.

معاون مهندسی مگاموتور با بیان اینکه کاتالیست های تولیدی با این محلول ها، استاندارد آلایندگی یورو۴ و EOBD – ON را در مرکز استاندارد شرکت بازرسی و کنترل کیفیت ایران (ISQI) با موفقیت کسب کرد، افزود: هم اکنون این محلول ها در اختیار شرکت های کاتالیست ساز داخلی قرار گرفته و نزدیک به ۱۰ هزار عدد کاتالیست تولید شده است.

گفتنی است با اجرای موفقیت آمیز این پروژه داخلی سازی در مگاموتور ضمن عدم توقف خط، شاهد کاهش ارزبری قابل توجهی در این زمینه خواهیم بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

چاپ مقاله مشترک محققان ایران و اروپا در مجله معتبر نانو

در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه شده: راهکاری تازه برای گوگردزدایی موثر از گازوئیل

ساخت نانو ذرات فلزی با پسماندهای کشاورزی توسط محققان کشور

ساخت راکتور حذف آلاینده های خطرناک از هوا توسط محققان دانشگاهی

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها