پنج شنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۹ | Thursday, 22 October , 2020

افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری در هفته «تهران هوشمند»

نسخه قابل پرینت
کد خبر:42605
یکشنبه، ۱۱ آذر، ۱۳۹۷ | 16:27

افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری در هفته «تهران هوشمند»

جزییات برنامه‌های هفته «تهران هوشمند» که از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌شود از سوی سازمان فاوای شهرداری تهران اعلام شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، روزهای ابتدایی هفته تهران هوشمند از چهاردهم تا شانزدهم آذر به اولین مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند اختصاص خواهد داشت. هدف از این رویداد، توسعه راهکارهای هوشمند و نوآورانه بر مبنای داده‌های موجود در جهت رفع چالش‌های شهر تهران است.
در این مسابقه تیم‌های استارتاپی ایده‌های خود را در سایت همایش ثبت کرده و می‌توانند مستندات برخط سرویس‌ها را مطالعه و تست‌های اولیه را انجام دهند. در طول برگزاری مسابقه، تیم‌ها در فضایی دوستانه و در کنار مربیان مجرب با هم به رقابت خواهند پرداخت.
در روز هفدهم آذر ماه کارگاه آموزشی شهر هوشمند برپا خواهد بود و افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری و رونمایی از پروژه‌های منتخب شهرداری تهران در زمینه شهر هوشمند از برنامه‌های روز هجدهم آذر است. ضمن اینکه از روز ابتدایی این هفته تا پایان روز یکشنبه ۱۸ آذر، بازدیدهای تخصصی از مرکز آمار و رصد شهری پایتخت در این مرکز برگزار می‌شود.
افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی «تهران هوشمند» نیز نوزدهم آذرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور وزرا، مدیران ارشد دولتی و شهری، مدعوین کشورهای خارجی، پژوهشگران، علاقمندان و فعالان بخش خصوصی در حوزه شهر هوشمند برگزار می‌شود.
نشست‌های حکمروایی هوشمند و اقتصاد پایدار شهری، حرکت به سمت شهر هوشمند؛ الزامات و تجارب، سرمایه گذاری و مشارکت ذینفعان در شهر هوشمند، زیست بوم نوآوری شهر هوشمند و الگوهای بهینه مشارکت شهروندان، جا به جایی و حمل و نقل هوشمند از رویدادهای روز اول این همایش است.
در روز پایانی نیز نشست‌هایی با عناوین زیرساخت‌ها و فناوری‌های نوین در شهر هوشمند، محیط شهری و سلامت هوشمند، نقش فناوری‌های مالی و پرداخت در توسعه خدمات شهرهای هوشمند، کاربردهای بلاک چین و خدمات هوشمند، راهکارهای هوشمندسازی در حوزه پایداری، تاب آوری و ایمنی شهری برگزار خواهد شد.
نشست مدیران ارشد کلانشهرها در خصوص انتقال تجارب شهر هوشمند و کارگاه‌های تخصصی گوناگون از برنامه‌هایی است که در هر دو روز همایش برگزار می‌شود. همچنین جلسات مذاکره استارتاپ‌های شرکت کننده در همایش با مدیران ارشد شهری فضای نوینی است که در این رویداد در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
همایش و نمایشگاه بین‌المللی «تهران هوشمند» که موضوع راهبردی «شهر هوشمند» را در دستور کار خود قرار داده است در دومین دوره برگزاری، شعار «تهران من، تهران هوشمند» را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بزرگای بزرگترین زلزله قابل انتظار در ایران چه قدراست؟/ضرورت بازنگری در بزرگی حدی و محاسبات لرزه ای تهران/ایستگاه های لرزه نگاری تهران، یک دهم تعداد لازم!

هوشمند‌سازی در پیشگیری از بروز بحران‌های شهری موثر است

استاد دانشگاه صنعتی شریف: تکنولوژی را به خدمت نهادهای ناکارآمد گرفتن از موانع تحقق تهران هوشمند است

رییس مرکز پژوهش های مجلس:خلأهای حقوقی مانع تحقق شهر هوشمند است

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها