شنبه، ۱۷ خرداد، ۱۳۹۹ | Saturday, 6 June , 2020

دکتر جوانشیر، استاد برجسته کشاورزی درگذشت

نسخه قابل پرینت کد خبر:41629
شنبه، ۷ مهر، ۱۳۹۷ | 13:15
دکتر جوانشیر، استاد برجسته کشاورزی درگذشت

دکتر عزیز جوانشیر، استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و چهره تاثیر گذار رشته مهندسی زراعت و اصلاح نباتات کشور، روز جمعه ششم مهرماه درگذشت.

به گزارش دیده بان علم ایران، مراسم وداع دانشگاهیان با آن مرحوم ساعت ۹:۳۰ روز شنبه (هفتم مهر) مقابل دانشکده کشاورزی برگزار شد و پیکر استاد ظهر امروز در وادی رحمت به خاک سپرده شد.

مراسم شام غریبان نیز ساعت۱۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰ امروز در مسجد جوادالائمه خیابان ولیعصر تبریز برگزار می شود.

دکتر عزیز جوانشیر، استاد تمام گروه آموزشی مهندسی زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز بوده و کسب عنوان استاد نمونه کشوری، چهره تاثیر گذار رشته علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران، کشف یک گونه جدید گیاهی برای اولین بار در دنیا از منطقه سبلان، مطالعه طرح گسترده جنگل‎های سبلان و ارائه گزارش سه جلدی از آن، مدیریت گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده، معاونت دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و عضویت در هیات مدیره و ریاست نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، چاپ بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات ISI و علمی پژوهشی، ارائه بیش از ۳۵ مقاله در همایش‎های داخلی و خارجی و تالیف و ترجمه چندین کتاب از جمله سوابق علمی و اجرایی وی است.

دیده بان علم ایران هم فقدان این استاد و پژوهشگر فقید کشاورزی کشور را تسلیت می گوید.

انتهای پیام

دکتر عزیز جوانشیر
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. دکتر «عزیز جوانشیر» از اساتید بزرگ آذربایجان و چهره تاثیر گذار رشته مهندسی زراعت و اصلاح نباتات کشور .پروفسوری که خدمات بسیار برای دانش پژوهان ایران و آذربایجان انجام داد و باعث افتخار همگی ماست.برای قدردانی و بزرگداشت این پدر اکولوژی چه انجام میدهیم؟
    داشتن تندیسی از این دانشمند بزرگ آذربایجان شایسته است.

  2. سال ۶۲ استاد منم بود خاطرات خوبی ازش دارم خیلی هم با سواد بود خدا بیامرزد