دوشنبه، ۲۷ فروردین، ۱۴۰۳ | Monday, 15 April , 2024

نخستین مرکز فناوری انرژی راه‌اندازی می‌شود

نسخه قابل پرینت
کد خبر:40877
سه شنبه، ۶ شهریور، ۱۳۹۷ | 09:23

نخستین مرکز فناوری انرژی راه‌اندازی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی از راه اندازی نخستین مرکز فناوری انرژی  خبر داد و گفت: در این مرکز استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه انرژی گرد هم جمع شده و برای توسعه بازار خود فعالیت خواهند کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران کامبیز مهدی زاده  اظهار کرد: این مرکز به زودی با حمایت ستاد و بخش خصوصی راه اندازی می شود و گامی برای ساماندهی فعالیت ها و مکانی برای ارائه نوآوری‌های حوزه انرژی است تا شرکت‌های حاضر در آن ایده ها و توانمندی های خود در این حوزه را عرضه کنند.

 

به گفته وی، در راه اندازی این مرکز بخش خصوصی همچون استارتاپ ها و شتابدهنده ها برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده اند و زیرساخت ها برای راه اندازی مرکز فراهم شده است.


دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی با اشاره به اینکه  تبدیل شرکت های کوچک حوزه انرژی به شرکت هایی بزرگ از اهداف فعالیت این مرکز است بیان کرد: این مرکز بستری را فراهم می کند تا شرکت های توانمند اما کوچک به شرکت هایی قدرتمند تبدیل شوند و بازار خود را توسعه دهند در این صورت با فعالیت خود به اقتصاد کشور نیز نفع می رسانند.

وی همچنین عنوان کرد: استارتاپ ها، شتابدهنده ها و شرکت های علاقمند به فعالیت در حوزه انرژی می توانند با مراجعه به ستاد توانمندی و ایده های خود را ارئه دهند و پس از بررسی توسط تیم کارشناسی به آنها فرصت حضور در مرکز و حمایت برای توسعه فعالیت و ایده شان داده می شود. در ادامه نیز اگر روند فعالیت آنها رو به رشد بود برای توسعه بازار حمایت می شوند. پس در این مرکز ایده ها جمع آوری می شود تا برای صنعتی شدن آنها اقدامات لازم انجام شود.


مهدی زاده در بخش بعدی سخنان خود به فعالیت های ستاد در دور جدید اشاره کرد و گفت: در ستاد به دنبال این هستیم تا با ساماندهی فعالیت های دوره های گذشته زمینه را برای توسعه فعالیت ها فراهم کنیم. بنابراین سرنوشت تمام پروژه های ستاد مشخص می شود تا با تغییر مدیریت ها افراد جدید دچار چالش نشوند. همچنین جدولی آماده شده تا از این پس میزان پیشرفت پروژه ها مشخص باشد که در چه وضعیتی قرار دارند.


وی به استفاده از دستاوردهایی همچون اسکن کد و هولوباکس در ستاد نیز اشاره کرد که دسترسی به آخرین اخبار و دستاوردهای حوزه انرژی را آسان می کند و به نوعی صرفه جویی در وقت و هزینه را برای علاقمندان در این حوزه به دنبال دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

حسنی آهنگر: نفوذ، تهدید نرمی که شرکت های دانش‌بنیان‌ را تهدید می‌کند/ خطوط تولید دانش‌بنیان، محل تهدید خرابکاری های صنعتی است

بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در صحن علنی مجلس/خسارت ۱۰ هزار میلیارد تومانی قطع اینترنت به دانش بنیان ها

آزمایشگاه تحقیقاتی سلول‌های فتوولتائیک راه‌اندازی می‌شود

استانداردسازی اجباری در حوزه فناوری‌های زیست توده در کشور

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها