شنبه، ۱۳ خرداد، ۱۴۰۲ | Saturday, 3 June , 2023

نشست داوری نهایی نخستین دوره رقابت علمی کنز برگزار شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:40707
سه شنبه، ۳۰ مرداد، ۱۳۹۷ | 10:47

نشست داوری نهایی نخستین دوره رقابت علمی کنز برگزار شد

نشست جمع‌بندی نتایج داوری نخستین دوره رقابت علمی کنز با رییس شورای داوری این رقابت و اعضای گروه‌های تخصصی داوری در محل بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار شد.

به گزارش دیده بان علم ایران سعید سهراب پور رییس شورای داوری رقابت علمی کنز در نشست داوری نهایی نخستین دوره رقابت علمی کنز گفت: در نخستین دوره از رقابت علمی کنز شاهد حضور ۱۵ کشور از جمله ایران، عمان، مالزی، پاکستان، عراق، افغانستان، سوریه، فلسطین، اردن، تونس، بنگلادش، اندونزی، نیجریه، مصر و قزاقستان هستیم.
رییس شورای داوری رقابت علمی کنز بیان داشت: داوران در ۵ کمیته تخصصی کار خود را به پایان رسانده و ۱۵ نفر دارای آثار برتر در رقابت علمی کنز را انتخاب کردند. از میان این تعداد، در هر حوزه به یک نفر منتخب، در اختتامیه این رقابت علمی جوایزی اعطا خواهد شد. همچنین سه اثر تاثیرگذار دیگر نیز که بهترین ارائه را در مراسم اختتامیه نصیب خود نمایند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
سهراب پور گفت: رقابت علمی کنز، رقابتی بین دانشجویان، اساتید و پژوهشگران زیر ۴۵ سال است؛ پس چه بهتر خواهد شد تا با تعیین نفرات منتخب به سمت تجاری سازی نیز پیش رویم تا در این رقابت نیز قدمی در راه توسعه برداشته باشیم.
رییس شورای داوری رقابت علمی کنز با اشاره به اینکه داوران از اساتید برجسته دانشگاه‌های معتبر کشور همچون دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، اصفهان، تهران، امام صادق (ع)، علامه طباطبایی و علم و صنعت ایران انتخاب شده‌اند، افزود: این اطمینان خاطر داده می‌شود که تمامی آثار با رعایت اصول و مبانی تخصصی در شورای داوری بررسی می‌شود.
سهراب پور ادامه داد: ما با دانش‌افزایی همواره در تلاش هستیم تا توسعه را در جهان اسلام گسترش داده و با جذب نخبگان از سراسر دنیا، به رشد علوم و دانش که سهم قابل ملاحظه‌ای در خدمت رسانی به بشر دارد، کمک کنیم.
گفتنی است نخستین دوره رقابت علمی کنز برای یافتن بهترین راه‌حل‌های علمی به‌منظور حل مشکلات جامعه با اهداف استفاده از ظرفیت‌های جامعه متخصصین، تهیه انباشتی از آثار علمی،‌ ارتقاء سطح انگیزش و خلاقیت نخبگان جوان،‌ بسترسازی برای شناسایی و تبادل ایده‌های علمی و فناورانه و استمرار هدفمند تعامل محققان از طریق فضای مجازی برگزار شده است.
جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود. جایزه مصطفی (ص) با شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از  برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی ترویج و تشویق می‌کند.
بر اساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز اعلام شد

مهلت ارسال آثار به رقابت علمی بین المللی «کنز» تمدید شد

نخستین دوره رقابت علمی بین المللی «کنز» برگزار می شود

تصویب عضویت دو استاد دانشگاه در فرهنگستان علوم

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها