دوشنبه، ۱۳ تیر، ۱۴۰۱ | Monday, 4 July , 2022

بومی‌سازی ابزار دقیق توربین‌های صنایع نفت و گاز در کشور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:38317
شنبه، ۲۹ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | 14:39

بومی‌سازی ابزار دقیق توربین‌های صنایع نفت و گاز در کشور

فناوران کشور موفق به ساخت بردهای الکترونیکی و قطعات یدکی ابزار دقیق توربین رستون شدند.
به گزارش دیده بان علم ایران توربین گازی یک موتور درون‌سوز دوار است و به‌صورت کلی، توربین‌های استفاده‌شده در صنایع نفت و گاز با هدف فشرده‌سازی گاز و هوا به‌کار گرفته می‌شوند. کاربرد این توربین‌ها در صنعت نفت و گاز، بالا بردن فشار گاز برای انتقال گاز از محل استخراج تا ایستگاه بعدی و یا بالا بردن فشار گاز در خطوط انتقال سراسری است.
با توجه به شرایط کاری ویژه این‌گونه توربین‌ها که نقش حیاتی در صنعت نفت و گاز کشور دارند، نگهداری، حفاظت، کنترل و تعمیرات به‌موقع آن‌ها نیز از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه، با کمک این ابزارها و ایجاد بومی‌سازی در صنعت نفت و گاز کشور از خروج سرمایه‌های کشور جلوگیری می‌شود.
فرشید طرزدار، مدیرعامل این شرکت فناور داخلی در همین راستا و با توجه به اهمیت این موضوع گفت: با بهره‌گیری از مهندسان مجرب و با استعداد داخلی اقدام به بازطراحی و ساخت کارت‌های الکترونیکی برای کنترل و حفاظت این توربین‌ها کرده‌ایم و با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه طراحی و ساخت قطعات یدکی ابزار دقیق توربین رستون قرارداد داریم.
مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: حفاظت در برابر قطع و وصل شدن ناگهانی برق شبکه، بالا رفتن دمای مجاز توربین، کنترل میزان سوخت ورودی توربین و… از وظایف این کارت‌های الکترونیکی است. ضمن اینکه محصولات تولیدی این شرکت کارت‌هایی با حساسیت و کیفیت بالا و قابل‌مقایسه با نمونه‌های خارجی است.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

موفقیت دو محقق ایرانی در نروژ: ساخت پاک ترین توربین گازی جهان با آلایندگی صفر

چرخش توربین گازی نیروگاه ها با محصولات نسوز ایرانی

تولید بردهای الکترونیکی و انواع فیبر مدار چاپی توسط محققان کشور

کاهش هزینه جداسازی گازها با دستاورد محققان «امیرکبیر»

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها