سه شنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 March , 2019

ساخت دستگاه فریزدرایر دارویی در کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:38157
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۴
ساخت دستگاه فریزدرایر دارویی در کشور

سرپرست مرکز رشد فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از ساخت دستگاه فریزدرایر توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در این مرکز خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکتر سید شمس الدین قائم مقامی گفت: این دستگاه که با قیمتی کمتر از دستگاه های چینی و با کیفیت دستگاه های اروپایی قابل عرضه است، برای نخستین بار در ایران ساخته شده و می تواند کشور را از وابستگی به خارج در این زمینه بی نیاز کند.

سرپرست مرکز رشد موسسه رازی با اشاره به ساخت دستگاه های فریزدرایر صنعتی (کشاورزی و دارویی)توسط این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: این شرکت از سال ۹۴ در مرکز رشد فناوری موسسه رازی مورد پذیرش قرار گرفته و در حال حاضر به عنوان نخستین طراح و سازنده دستگاه های فریزدرایر صنعتی در ایران محسوب می شود.

قائم مقامی به حمایت های موسسه رازی از این شرکت نظیر مشاوره فنی و در اختیار قرار دادن تجهیزات اشاره کرد و افزود: این شرکت اخیرا موفق شده نخستین دستگاه فریزدرایر دارویی خود را برای یک شرکت دارویی بسازد.

وی با تاکید بر اینکه فریزدرایر دستگاهی با فناوری پیشرفته است و تکنولوژی آن در اختیار کشورهای معدودی نظیر ایتالیا، اسپانیا، چین و آلمان می باشد، گفت: ساخت این تجهیزات برای نخستین بار در ایران انجام می شود و می تواند کشور را از وابستگی به خارج در این زمینه بی نیاز کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *