سه شنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 March , 2019

طراحی چند گونه سیستم ایمپلنت مغزی در آینده توسط متخصصان کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:38109
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۸
طراحی چند گونه سیستم ایمپلنت مغزی در آینده توسط متخصصان کشور

مدیر کارگروه ایمپلنت مغزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی گفت: با اتمام پروژههای مصوب ستاد و با توجه به رویکرد مد نظر شرایط طراحی چند گونه از سیستم های ایمپلنت مغزی در کشور فراهم می‌شود.

 

به گزارش دیده بان علم ایران محمد حسین مقامی مدیر کارگروه ایمپلنت مغزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی اظهار کرد: از بهمن ماه سال ۱۳۹۳، کمیته علمی متشکل از اساتید و متخصصان مجرب در حوزه ایمپلنت مغزی ایجاد و فعال شد و در حال حاضر حدود پانزده طرح به طور مستقیم تحت نظارت کارگروه ایمپلنت مغزی قرار دارد که ده عنوان از این طرح ها به صورت یک پروژه چند مرحله ای تعریف شده اند.


به گفته وی، این طرح های تحقیقاتی توسط پژوهشگرانی از دانشگاههای مختلف کشور از جمله دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، تربیت مدرس و صنعتی سهند تبریز درحال اجرا است که بیش از پنجاه  متخصص به طور مستقیم، شامل ۱۷ عضو هیات علمی، در این پروژه ها به فعالیت مشغول هستند.


مقامی همچنین عنوان کرد: با اتمام پروژه های مصوب در ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی و با توجه به رویکرد مورد نظر ستاد، شرایط طراحی چند گونه از سیستم های ایمپلنت مغزی در کشور فراهم خواهد شد که این امر برای اولین بار  و به صورت پژوهش همگرا و توسط افراد متخصص از رشته های علمی مختلف انجام میشود که می تواند الگوی مناسبی برای تحقیقات گسترده در کشور باشد.


مدیرکارگروه ایمپلنت مغزی ستاد علوم شناختی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید رجایی اظهار امیدواری کرد با حمایتهای انجام شده از سوی  ستاد رشد قابل قبولی در این حوزه و در طی سالهای آتی در کشور مشاهده  شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *