چهارشنبه، ۲ بهمن، ۱۳۹۸ | Wednesday, 22 January , 2020

راه اندازی بانک پایان‌نامه‌ های دریایی در پایگاه اطلاعات دریایی ایران

نسخه قابل پرینت کد خبر:37455
چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | 13:18
راه اندازی بانک پایان‌نامه‌ های دریایی در پایگاه اطلاعات دریایی ایران

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی باهدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور، اقدام به راه‌اندازی بانک پایان‌نامه‌های دریایی در پایگاه اطلاعات دریایی ایران کرده است. 

به گزارش دیده بان علم ایران، توسعه دانش و فناوری در کشور مستلزم تربیت نیروهای متخصص و آشنا به شرایط صنعتی کشور است؛ از این‌ رو ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی باهدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور در نظر دارد دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی، آموزشی و  تخصصی را با همکاری نهادهای دریایی برنامه‎ریزی اجرا کند.


بهنام رضایی آسیابر، دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح علمی و دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی گفت: پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine.ir) برای اولین بار در کشور اقدام به ایجاد بخشی مجزا در زمینه دسترسی به پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌ شده در رشته‌های حوزه دریا کرده است.


رضایی گفت: در این بخش پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌شده در تمام دانشگاه‌هایی که در آن‌ها رشته‌های مهندسی حوزه صنایع دریایی تدریس می شود قرارگرفته است تا در جهت احقاق هدف آن که تأسیس بانک اطلاعاتی در زمینه پژوهش‌های دریا است گام بلندی برداشته باشد.


دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با اشاره به بخش های مختلف تشکیل‌ شده در این بانک بیان کرد: در کنار این بخش، سایت‌های دیگر تشکیل‌شده در این پایگاه همچون پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع‌رسانی مشاغل و فناوری‌های دریایی، تالار گفتمان دریایی و پایگاه اطلاعات شرکت‌ها،حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا، همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی راه‌اندازی شده‌اند.


علاقه‌مندان می توانند برای مشاهده این بخش به آدرس www.imarine.ir/thesis-database مراجعه کنند.


پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine.ir) به همت ستاد توسعه دریایی و با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای دریایی راه‌اندازی و در اختیار  عموم قرارگرفته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *