سه شنبه، ۶ آبان، ۱۳۹۹ | Tuesday, 27 October , 2020

برنده جایزه نوبل شیمی ۱۹۸۸ به ایران می آید

نسخه قابل پرینت
کد خبر:36743
شنبه، ۱۸ فروردین، ۱۳۹۷ | 13:48

برنده جایزه نوبل شیمی ۱۹۸۸ به ایران می آید

سومین همایش ملی علوم پروتئینی و پپتیدی، پنجم اردیبهشت ماه با سخنرانی پروفسور رابرت هابر، برنده جایزه نوبل شیمی ۱۹۸۸ در دانشگاه شیراز آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار دیده بان علم ایران، رابرت هابر، زیست شیمیدان ۸۱ ساله آلمانی در سال ۱۹۸۸ به همراه دو دانشمند آلمانی دیگر به نام های یوهان دایزنهوفر و هارتموت میشل موفق به کسب جایزه نوبل شیمی شد.

این جایزه به دلیل تعیین ساختار سه بعدی یک مرکز واکنش فتوسنتزی به این سه بیوشیمیدان آلمانی اعطا شد.

سومین همایش ملی علوم پروتئینی و پپتیدی به همت بخش شیمی و زیست شناسی دانشگاه شیراز، پنجم و ششم اردیبهشت در دانشکده علوم دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

شیمی پروتئین، دارو‌ها و بیومارکر‌های پروتئینی، پروتئومیکس بالینی و سنجشی، فناوری‌های پیشرفته در حوزه مطالعات پروتئینی، مهندسی آنزیم‌ها و شیمی آنزیم، کاربرد پروتئین‌ها در فناوری نانو، آنزیم ها و بیماری‌های متابولیکی و پروتئین‌های گیاهی و بیماری‌های مرتبط، تولید محصولات تراریخته با ارزش غذایی مناسب و ایمن جهت جیره غذایی نظامی، تولید وکتورهای پنومی و پروتئین بومی، محافظت و رفع آلودگی از عوامل حملات بیوتروریسم از جمله محورهای این همایش علمی هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاکید شورای عالی امنیت ملی بر امنیتی نبودن حوزه تنوع زیستی و ژنتیک

جایزه نوبل فیزیک به سه اخترفیزیکدان رسید

نوبل پزشکی ۲۰۲۰ به کاشفان ویروس هپاتیت سی رسید

عوام فریبی های چرب از “روغن بنفشه” تا “روغن طبیعت”/دم خروس تبلیغات مشکوک یک برند روغن خوراکی از حمله جریان خاص به وزارت بهداشت بیرون زد!

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها