شنبه، ۲۹ دی، ۱۳۹۷ | Saturday, 19 January , 2019

در سند ملی زیست فناوری تاکید شد: راه اندازی سیستم های مدرن مرزبانی زیستی کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:36547
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۳
در سند ملی زیست فناوری تاکید شد: راه اندازی سیستم های مدرن مرزبانی زیستی کشور
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از تصویب بخش‌های دیگری از سند ملی زیست فناوری خبر داد.
به گزارش دیده بان علم ایران، صد و چهارمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر محمد رضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

دکتر منصور کبگانیان، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور درباره دستور و مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه که به ادامه بحث و بررسی پیرامون سند ملی زیست فناوری اختصاص داشت، اقدامات ذیل راهبرد ۷ تا ۹ این سند تصویب شد.

وی افزود: در این راهبردها موضوع تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری و صادرات این محصولات مورد توجه قرار گرفت. استانداردسازی حوزه زیست فناوری با پنج اقدام ملی از قبیل راه اندازی شبکه‌های آزمایشگاهی مرجع ملی، تدوین ضوابط و برای این حوزه و توسعه همکاری‌ها با سازمان ملی استاندارد از اهم این موارد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توسعه همکاری و هم افزایی در سطح بین الملل شامل تدابیر لازم برای دفاع از منافع کشور در دعاوی بین المللی مربوط به این موضوع، حمایت از ثبت شرکت‌های دانش بنیان مشترک و ثبت انجمن‌های تخصصی در این حوزه ذیل این موضوع به تصویب رسید.
دکتر کبگانیان گفت: به کارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه زیست فناوری، حفاظت و بهره برداری از منابع و ذخایر ژنتیکی، راه اندازی سیستم های مدرن در مرزبانی زیستی کشور و نظام مند کردن تجاری سازی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور هم به تصویب رسید.
انتهای پیام
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *