دوشنبه، ۱ بهمن، ۱۳۹۷ | Monday, 21 January , 2019

احداث کارخانه تولید رنگ‌ ضدخوردگی نانویی با فناوری ایرانی در چین

نسخه قابل پرینت کد خبر:36075
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۸
احداث کارخانه تولید رنگ‌ ضدخوردگی نانویی با فناوری ایرانی در چین

یک شرکت‌ دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه تولید رنگ‌های پودری الکترواستانیک در توافقی بلندمدت با شرکتی چینی، کارخانه تولید رنگ ضدخوردگی نانویی در چین احداث می کند.

به گزارش دیده بان علم ایران، این شرکت که موفقیت‌های قابل‌ توجهی در زمینه صادرات رنگ‌های نانویی داشته در کارخانه تولید رنگ خود در کشور چین از دانش فنی و مواد اولیه ایرانی استفاده خواهد کرد.

مهدی رحمانی، مدیرعامل این شرکت در توضیح جزئیات توافق با شرکت چینی گفت: قرارداد همکاری مشترک با شرکت چینی در تولید نانورنگ‌های پودری الکترواستاتیک با خاصیت ضد خوردگی در جریان نمایشگاه فناوری نانو شانگهای منعقد شده که بر اساس آن شرکت رنگین نانونهال، سهام‌دار یک شرکت جدید در چین خواهد بود. بدین‌صورت که امور مربوط به تحقیق و توسعه محصول به عهده شرکت ایرانی و سایر فرآیندها اعم از فرآیند تولید محصول نهایی را شریک چینی پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر اساس توافقات صورت گرفته امور مربوط به تحقیق و توسعه محصول به عهده شرکت ایرانی است و سایر فرآیندها اعم از فرآیند تولید محصول نهایی را شریک چینی پیگیری خواهد کرد.

رحمانی افزود: این همکاری مشترک در قالب قرارداد طولانی‌مدت برای تولید نانورنگ‌های ضدخوردگی با حجم تولید ۵۰۰ تن در سال به امضای دو طرف رسیده است. هم‌اکنون اقدامات اولیه نظیر انتخاب و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ خطوط تولید کارخانه شروع به کار کنند.

مدیرعامل شرکت رنگین نانونهال با بیان اینکه فعالیت بازاریابی و مذاکرات تجاری این قرارداد با کمک مرکز نانوی ایران-چین انجام شده است خاطرنشان کرد: این مرکز همچنین امور فنی و تجاری این قرارداد را به نمایندگی از شرکت رنگین نانونهال با شرکت چینی Qidong Honghong پیگیری خواهد کرد.

شرکت رنگین نانو نهال، مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی رودهن، با بهره گیری از دانش مهندسی رنگهای پودری الکترواستاتیک و همچنین خواص و قابلیتهای نانو ذرات، اقدام به ساخت رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانوساختار ، ضد خوردگی نانوساختار و شب تاب کرده پس از انجام تستهای اولیه و نمونه سازی های آزمایشگاهی، ثبت اختراع شده و در بازار مصرف داخلی عرضه شده است.

رنگ پودری متشکل از ذرات ریز و خشک رزین به علاوه رنگدانه است که  پودر رزین از طریق افشانه پاششی شبیه پیستوله پاشش رنگ مایع اعمال می‌شود با این تفاوت که افشانه پاشش و ذرات رزین حاوی شارژ الکتریکی با کمک جاذبه الکترواستاتیک بر روی سطوح فلزی است.

ذرات چسبیده به سطح فلز در کوره‌های صنعتی مخصوص تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد پخت می‌شود. رزین ذوب شده در سطح فلز همجوش شده و ایجاد سطحی یکدست، ضخیم و مقاوم می‌کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *