سه شنبه، ۳ بهمن، ۱۳۹۶ | Tuesday, 23 January , 2018

اجرای ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی در پژوهشگاه مواد و انرژی

کد خبر: 34310 نسخه قابل پرینت
۲۴ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۴
اجرای ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی در پژوهشگاه مواد و انرژی
 رییس پژوهشگاه مواد و انرژی از اجرای ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی در زمینه مواد و انرژی در این پژوهشگاه از بدو تاسیس خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر محمدتقی صالحی در حاشیه بازدید استاندار البرز از پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: این پژوهشگاه در زمینه تولید علم و ایجاد فناوری در حوزه مهندسی مواد و انرژی های تجدیدپذیر دارای حدود ۴۰ سال سابقه است و تجهیزات خیلی پیشرفته ای دارد.

رییس پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به مجموعه ۵۰ هسته و واحد فناور در مرکز رشد این پژوهشگاه، اظهار داشت: ما با توجه به اینکه در سطح ملی می توانیم از ظرفیت های این پژوهشگاه استفاده کنیم. در سطح استان می توانیم فعالتر و قوی تر باشیم، به ویژه در بحث انرژی های تجدیدپذیر که در این زمینه تخصص، تجربه و دانش فنی آن در پژوهشگاه وجود دارد و اعلام آمادگی کرده ایم تا در این خصوص همکاری های خود را گسترش دهیم.

صالحی گفت: درچند سال اخیر در زمینه انرژی خورشیدی، توربین، بیومواد و ایمپلنت های مهندسی پزشکی توانستیم پیشرفته هایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در نانو مواد با توجه به ارتباطی که با دبیرخانه کشورهای اسلامی داریم، در دو سال گذشته در حوزه نانو مواد و نیمه هادی و بخش سرامیک های پیشرفته و به ویژه در بخش محیط زیست بیشتر متمرکز شده ایم.

صالحی افزود: پژوهشگاه یک مرکز پژوهشی است که هدف آن تنها پژوهش و فناوری و تبدیل آن به محصول و تولید انبوه است تا روانه بازار شود.

وی با بیان اینکه این پژوهشگاه پتانسیل بسیار بالای علمی و تجهیزاتی دارد و می تواند برندی خوب با کارایی بالا باشد، گفت: باید منابع را با بهره وری بیشتری استفاده کنیم تا بتوانیم منافع ملی برای کشور داشته باشیم.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan