سه شنبه، ۴ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Tuesday, 24 April , 2018

برترین های جشنواره جوان خوارزمی معرفی و تقدیر شدند

نسخه قابل پرینت کد خبر:32771
۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۱
برترین های جشنواره جوان خوارزمی معرفی و تقدیر شدند

در نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی در بخش دانش‌آموزی از ۳۰ دانش‌آموز پژوهشگر و در بخش جوان از ۱۱ محقق برتر تقدیر شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، مراسم تقدیر از محققان نوجوان و جوان برگزیده جشنواره‌ جوان خوارزمی صبح امروز همزمان با آخرین روز هفته پژوهش به همت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این دوره جشنواره جوان خوارزمی در بخش پژوهشگران و فناوران برتر از ۳۸۳ طرح ارسالی ۱۱ طرح برگزیده نهایی اعلام شدند.

برترین‌های نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی در دو بخش جوان و دانش آموزی عبارتند از:

محمد بهبهانی رتبه اول پژوهش‌های بنیادی از دانشگاه شهدای هویزه و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با طرح شناسایی و اندازه‌گیری مقادیر کم فلزات سنگین، سموم و داروها در نمونه‌های زیست محیطی به کمک روش‌های نوین استخراج

محمدرضا مهدوی داهویی رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی از دانشگاه علم و صنعت با طرح معرفی کاربردهای الگوریتم بهینه‌یابی برخورد اجسام

ایمان ستایش رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی با طرح هندسه شمارشی و فضاهای پرمایشی خم‌ها

فاطمه مهندس رتبه سوم پژوهش از دانشگاه کاشان و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف با طرح سنتز و شناسایی انواع نانوساختارهای اکسیدی و سرامیکی

مسعود عیدی عطار زاده و بنیامین کنکاشور رتبه اول پژوهش‌های کاربردی با طرح طراحی و ساخت دستگاه آزمونگر محفظه‌ای احتراق توربین گاز

اسماعیل محمدی فلاورجانی رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی با طرح طراحی و ساخت دستگاه تشخیص بیک سیستولیک بطن چپ برای تصویربرداری قلب به روش هسته‌ای

مهرداد کرمی رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی با طرح دستگاه جداساز اجزای گل زعفران مبتنی بر پردازش تصویر

مسعود یوسفی و انوشه کفاش رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای با طرح بررسی تغییرات اقلیم بر مهره‌داران منتخب بومی ایران با استفاده از مدل‌سازی

نوید راست خدید و سید حسین هاشمی‌پور رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای با طرح سامانه یکپارچه کنترل تجهیزات و مدیریت انرژی و آلاینده

محدثه درودیان رتبه سوم نوآوری از دانشگاه شریف با طرح معرفی روشی در تولید الکترودهای انعطاف‌پذیر با ویژگی ابرخازنی

نگین حقیقت و آرمان منتظریان از دانشگاه بوعلی سینا همدان رتبه سوم نوآوری با طرح اندازه‌گیری خزش بتن به کمک تصویربرداری

بخش دانش‌آموزی

در بخش دانش‌آموزی نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی ۱۱۱۹ طرح ارسال شد که در نهایت ۳۰ طرح به عنوان برگزیدگان نهایی این دوره از جشنواره انتخاب شدند.

اسامی برگزیدگان به این شرح است:

امیرحسین فیروزی و ابوالقاسم انصاری نسب رتبه اول در بخش کشاورزی و منابع طبیعی با طرح دستگاه خودکار برداشت خرفه

علی نوروزی رتبه دوم بخش کشاورزی با طرح دستگاه بذرکار نواری کشاورزی

محمد قاسمی رتبه دوم کشاورزی و منابع طبیعی با طرح دستگاه خودکار کشت خیار

علیرضا سرحدی‌زاده رتبه دوم علوم زیستی و پزشکی با طرح فوتبال دستی بیماران حسی و حرکتی

اهورا آقابابایی و فاطمه فهیمی رتبه سوم علوم زیستی و پزشکی با طرح دستگاه پلیت ۹۶ خانه

بهار نیک طبع رتبه سوم نانوتکنولوژی با طرح تولید نانو الیاف از عصاره پوست مرکبات

متین فراهانی رتبه دوم برق و الکترونیک با طرح میکرواستریواسکوپ سه بعدی

امیررضا ضیائی و سینا سلیمی رتبه دوم کامپیوتر با طرح سامانه تشخیص ربات از انسان برای ویرایش متون فارسی

پوریا عباسی‌شنبه‌بازاری، سیدپارسا نشایی و کارن رهنمون رتبه سوم کامپیوتر با طرح سامانه دیده‌بان و مدیریت امور دانش‌آموزان

سیدجواد اسدپورخمسی و امین مکدردائم دوست رتبه دوم مکاترونیک با طرح دستیار کمکیار خواندن نابینایان

مسعود رشیدپور رتبه سوم مکانیک با طرح همزن خودکار با بخار

زهرا می‌آبادی و فاطمه زارع‌کاریزی رتبه سوم مکانیک با طرح بررسی نوسان بال پروانه در تونل باد

مهدی صالح رتبه دوم ریاضی با طرح بررسی خطوط در فضای سه بعدی با رویکرد دنباله استورمی

متین امینی رتبه سوم ریاضی با طرح اثباتی برای حذف چیمبرلینگ درباره دنباله‌های امضاء

علی تیرگر رتبه سوم فیزیک و نجوم با طرح توپ اصطحکاک

محمدسروش خوانچه سپهر رتبه دوم علوم دینی و قرآن پژوهی با طرح بررسی زمینه‌های فرهنگی و دینی استان کردستان در تقویت، وحدت ملی و انسجام اسلامی

ملیکا محبی رتبه دوم علوم اجتماعی و روانشناسی با طرح بسته کمک آموزشی نقاشی رها

فرزین زین‌الدینی میمن رتبه دوم علوم اجتماعی و روانشناسی با طرح آزمونگر رفتار درمانی

ملیحه تقی‌زاده شاه‌آبادی رتبه دوم علوم اجتماعی و روانشناسی با طرح روپوش آموزشی قصه و داستان مقطع پیش دبستانی

فرشید علی‌مرادی رتبه سوم علوم اجتماعی و روانشناسی با طرح بررسی پیوند میان لالایی‌ها با عناصر و ساخت‌های آن با فرهنگ جامعه

مهنازالسادات دانشمند رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی با طرح مجموعه شعر دوم شخص

علی برآوردی رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی با طرح بررسی غلط‌های متداول در محتوای پیام‌های دانش آموزان در شبکه‌های اجتماعی

امیدرضا خدادادی نجف‌آبادی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی با طرح داستانی “که نمی‌دانیم هست”

نجمه رضایی‌بلان رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی با طرح “در اوج غم، لبخند بزن”

متین مولودیان رتبه اول هنر با اثری برگزیده در دستگاه شور

فرخ‌مهر رئیسی ماکیانی رتبه دوم هنر با طرح آموزش هنر تذهیب به کودکان نابینا

علیرضا زرنگ و مینا ضیاء رتبه دوم هنر با طرح کتاب فرش کودکان

نگین کاویانی رتبه دوم هنر با طرح مجموعه عکس نگاه ساده من

شایان نقیبی و امیرحسین کشاورزمولایی رتبه سوم هنر با فیلم داستانی سبک مثل پرواز

آرمین شاهدی‌نواز خلچان رتبه سوم هنر با طرح بازسازی تعدادی از تصانیف قدیمی دوره قاجار

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *