سه شنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۷ | Tuesday, 23 October , 2018

ورود علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به فن بازارها

نسخه قابل پرینت کد خبر:31181
۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۸
ورود علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به فن بازارها
مدیر کل دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به فن بازارهای مرتبط ورود پیدا می کند.
به گزارش دیده بان علم ایران دکتر هنگامه بختیار با اشاره به تأکیدات مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تحول در حوزه علوم پزشکی این دانشگاه، گفت: براین اساس حوزه علوم پزشکی به فن بازارهای مرتبط ورود می کند و ارتباط صنعت با این حوزه تقویت و گسترش می یابد.
وی با بیان اینکه در حوزه سلامت، استارت آپ طراحی شده است، افزود: تمرکز حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی توسعه مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان است.
مدیر کل دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۲۷ مرکز تحقیقاتی در ۹۶ واحد مجری علوم پزشکی است، اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی را در واحدهایی که توانایی و قابلیت دارند، توسعه می دهیم.
دکتر بختیار ادامه داد: در نظر داریم مراکز رشد شتاب دهنده ها را فعال کنیم و یک جهش جدی در حوزه علوم پزشکی در ارتباط با صنعت داشته باشیم.
وی به شکل گیری شورای عالی سیاستگذاری مرکز تحقیقاتی در علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: ارزشیابی مراکز تحقیقاتی به صورت آنلاین و سالانه براساس شاخص های مرتبط و آیین نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود. اما ارزشیابی مستمر را نیز در دست اقدام داریم.
دکتر بختیار ادامه داد: از آنجایی که یکی از ابزارهای موفقیت در پژوهش استفاده از نیروهای توانمند و فعال به نام دانشجو است، کمیته تحقیقات دانشجویی را براساس الگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و به واحدها مجری علوم پزشکی ابلاغ کرده ایم.
انتهای پیام
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *