دوشنبه، ۲۷ آذر، ۱۳۹۶ | Monday, 18 December , 2017

دکتر میردامادی استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درگذشت

کد خبر: 31062 نسخه قابل پرینت
۲۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۷
دکتر میردامادی استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درگذشت

دکتر سید جواد میردامادی استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از عمري تلاش در عرصه علمي، آموزشی و پژوهشی درگذشت.

به گزارش دیده بان علم ایران مرحوم دکتر سید جواد میردامادی در سال ۱۳۱۴ در اصفهان و در خانواده ای که به اقتضای سیادت و طلبگی پدر، رنگ و بوی مذهبی داشت چشم به جهان گشود.سید جواد فرزند مرحوم “آیت الله سید عبدالحسین میردامادی” از علمای بنام اصفهان با بهره گیری از تعلیمات دلسوزانه و خردمندانه پدر روزگار کودکی ونوجوانی خود را  سپری کرد و در اوایل جوانی در دهه ۳۰ در دانشگاه تهران به عنوان دانشجوی داروسازی پذیرفته شد.

پس از پایان فراغت از تحصیل در آغاز دهه ۵۰ به عضویت مدرسین دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آمد و در دانشکده تغذیه آن زمان-داروسازی فعلی- به تدریس دانشجویان پرداخت.

دکتر سید جواد میردامادی در سال ۱۳۴۶ عهده دار مسوولیت داروخانه نیرو (واقع در خیابان ارگ –امام خمینی فعلی) شد .وی پس از انقلاب فرهنگی به همراه تنی چند از اساتید در راه اندازی دوباره دانشکده داروسازی تلاش و همت بسیار داشت. وی تا پایان دوره خدمتی (سال ۱۳۷۸) به امر تدریس دانشجویان داروسازی مشهد پرداخت که امروزه هر یک از آنان  اساتید عرصه داروسازی کشور هستند.

دکتر میردامادی از فعالان صنفی داروسازی و یکی از اعضای برجسته انجمن مبارزه با دخانیات بود که پس از عمری تلاش در کسوت معلمی و خدمت به بیماران و نیازمندان در شامگاه سه شنبه ۲۳ آبان در سن۸۲ سالگی به دیار حق شتافت و در اصفهان به خاک سپرده شد

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan