یکشنبه، ۱۱ خرداد، ۱۳۹۹ | Sunday, 31 May , 2020

سه دانشگاه ایران در جمع ۶۰۰ دانشگاه برتر رتبه بندی وبومتریک دانشگاه‌های دنیا

نسخه قابل پرینت کد خبر:28615
شنبه، ۲۲ مهر، ۱۳۹۶ | 11:51
سه دانشگاه ایران در جمع ۶۰۰ دانشگاه برتر رتبه بندی وبومتریک دانشگاه‌های دنیا

در تازه ترین رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه های جهان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تهران و دانشگاه صنعتی شریف به ترتیب در رتبه های ۵۱۱، ۵۳۲ و ۵۶۷ دنیا قرار گرفتند.
به گزارش دیده بان علم ایران بر اساس آخرین نسخه به روز شده مرکز رتبه بندی وبومتریک در سال ۲۰۱۷، رتبه وبومتریک دانشگاه صنعتی شریف در میان دانشگاه‎های دنیا ۳۸ پله صعود داشته و با کسب رتبه جهانی ۵۶۷ در جایگاه ۱۲۷ آسیا و رتبه ۳ کشوری قرار گرفته است.
ین رتبه بندی وبومتریک دانشگاه‌های جهان را بر اساس ارزیابی آموزش‌های برتر در وب، حجم، قابلیت دید و اثر (impact) صفحات وب منتشر شده توسط دانشگاه‌ها و منابع اطلاعات و تفسیر آنها رتبه بندی می‌کند.
در این فهرست، وبگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته است در رتبۀ اول کشور، ۱۰۹ آسیا و ۵۱۱ جهان قرار گیرد.
همچنین دانشگاه تهران موفق به کسب رتبه ی دوم کشور، رتبه ۱۱۴ آسیا و رتبه  ۵۳۲ جهان شده است. همچنین دانشگاههای صنعتی امیرکبیر (۸۶۳ جهانی) و دانشگاه علم و صنعت (۸۶۶ جهانی) در رتبه‌های چهارم و پنجم ملی قرار گرفتند.
گفتنی است؛ دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه ام.آی.تی، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و دانشگاه میشیگان پنج دانشگاه از ایالات متحده هستند که وبگاه آنها در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته است.

انتهای پیام
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *