دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۶ | Monday, 23 October , 2017

نخستین مجوز سازمان انرژی اتمی برای بهره‌برداری بخش خصوصی از منابع پرتوزای رادیواکتیو

کد خبر: 28421 نسخه قابل پرینت
۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۹
نخستین مجوز سازمان انرژی اتمی برای بهره‌برداری بخش خصوصی از منابع پرتوزای رادیواکتیو
یک شرکت فناور مستقر در مرکز رشد فناوری‌های نوین پارک علم و فناوری استان سمنان به‌ عنوان اولین شرکت بخش خصوصی در سطح کشور موفق به اخذ مجوز بهره‌برداری آموزشی-پژوهشی از منابع پرتوزای رادیواکتیو از سازمان انرژی اتمی ایران شد.
به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر رضا قلی پور پیوندی، مدیرعامل این شرکت فناور گفت: این شرکت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پرتوی شامل پرتوهای ایکس، گاما و سایر پرتوها فعال است و تجهیزات این شرکت بر مبنای فازهای الکترونیک و ساخت سازه‌های مکانیکی ثابت و متحرک تجهیزات فعال است و در زمینه‌های صنعتی و پزشکی قابل بکارگیری است.

وی افزود: متخصصان این شرکت در قالب یک واحد فناور مشغول به فعالیت بوده و از سال ۱۳۹۵ با حمایت مرکز رشد فناوری‌های نوین پارک علم و فناوری استان سمنان با ثبت این شرکت ادامه کار داده و واحد تحقیق و توسعه این شرکت در مرکز رشد فناوری‌های نوین پارک علم و فناوری استان سمنان مستقر است که تاکنون مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات از طرف پارک علم و فناوری استان سمنان برای پرداخت به این شرکت فناور تصویب شده است.

وی اضافه کرد: از آنجایی‌که مباحث تحقیق و توسعه و آموزش و پژوهش در صدر اولویت‌های این شرکت دانش‌بنیان است و از طرفی برای تست تجهیزات خود نیاز به منابع رادیواکتیو داشته، لذا با استناد به سوابق چندین ساله مدیریت شرکت و مکاتبات و طرح‌های توجیهی مفصل موفق به اخذ دریافت پروانه بهره‌برداری آموزشی-پژوهشی منابع رادیواکتیو از سازمان انرژی اتمی ایران شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan