دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۶ | Monday, 23 October , 2017

برگزیدگان پژوهش و فن آوری در هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان معرفی می شوند

کد خبر: 28414 نسخه قابل پرینت
۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۷
برگزیدگان پژوهش و فن آوری در هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان معرفی می شوند

هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی هفته اول دی ماه سال جاری، همزمان با هفته پژوهش از سوی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

به گزارش دیده بان علم ایران این جشنواره پژوهشی همه ساله با هدف معرفی برگزیدگان عرصه علم، پژوهش، فن آوری و نوآوری و نیز فراهم کردن بستر لازم و گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی اجرا می شود.

برجسته کردن فعالیت های پژوهشی درسطح دانشگاه، معرفی و تقدیر از پژوهشگران برگزیده، مولفین و مترجمان آثار علمی، و نمایش فعالیت پژوهشی واحدهای مختلف تابعه دانشگاه از جمله مراکز تحقیقاتی، دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی، علاوه بر ایجاد یا افزایش انگیزه در بین محققان دانشگاه موجب آشنایی بهتر و بیشتر پژوهشگران با یکدیگر می شود که خود می تواند زمینه ساز برقراری ارتباطات علمی و انجام فعالیت های مشترک در بین اعضا هیات علمی باشد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: جشنواره پژوهشی ابوریحان فرصت مناسبی برای متولیان امر و محققین فراهم می آورد تا با طرح و بررسی مسایل و دیدگاه های مختلف مرتبط با تحقیق و پژوهش، در جهت برنامه ریزی و سوق دادن حرکت هایی که اهداف پژوهشی کلان کشور را تحقق می بخشد به جلو رفته و با گام های مثبت و اساسی در جهت حل مشکلات جاری کشورقدم برداشته شود؛ لذا شناسایی و تجلیل از نام آوران و نخبگان عرصه پژوهش کوچکترین قدمی است که می تواند در راستای تقویت چنین حرکتی می تواند برداشته شود و از این روست که معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه از سال ۱۳۷۹ هرسال اقدام به برگزاری این جشنواره همزمان با هفته پژوهش ;vده است.
گفتنی است در جشنواره هجدهم ضمن اصلاح مجدد آیین نامه انتخاب پژوهشگران برتر، برای اولین بار آیین نامه انتخاب مقاله برگزیده تدوین و به مورد اجرا گذاشته شد.

نوآوری دیگر در جشنواره امسال تقدیر از دو پژوهشگر شاخص در دو گروه بالینی و پایه در سطح ملی و سه پژوهشگر شاخص در سطح بین المللی اعلام  و ابراز امیدواری شده که با این اقدام، مرزهای این جشنواره را از دانشگاه فراتر برده و اهمیت آن را در کشور و در سطح بین المللی نیز به نمایش بگذاریم.

همچنین همزمان با برگزاری جشنواره، مراکز تحقیقاتی و دانشکده ها با حضور فعال در غرفه هایی که به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی آنان برپا می شود، به تبادل اطلاعات و تعامل در زمینه های پژوهشی می پردازند که از بین آنها غرفه برتر انتخاب می شود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan