دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۶ | Monday, 23 October , 2017

تعیین نرخ لغزش گسل‌های تهران آغاز شد

کد خبر: 27941 نسخه قابل پرینت
۱۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۸
تعیین نرخ لغزش گسل‌های تهران آغاز شد

برداشت‌ میدانی پروژه دقیق‌سازی گسلهای تهران و تعیین نرخ لغزش روی آنها به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد .

به گزارش دیده‌بان علم ایران مطالعه گسل‌های شرق تهران شامل لتیان، رودهن، اصطلک، تماشا، سرخه حصار، قصر فیروزه و مملوک آغاز شده و برداشت‌های میدانی تعیین محل دقیق گسله‌ها، تکه‌بندی و بررسی شواهد فعالیت گسله‌ها در دست مطالعه است و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در حال مطالعه گسل‌های این گستره هستند که به گفته آنها، البته این تحقیقات با چالش‌های گسترده‌ای مواجه است.

کارشناسان گروه لرزه‌زمین ساخت سازمان زمین‌شناسی به سرپرستی دکتر شهریار سلیمانی آزاد در گذشته  گسله‌های غرب تهران و کرج را مطالعه کرده‌اند و مطالعات گسترده‌ای روی گسله‌های شمال تهران، مشا، پردیسان، کهریزک و پیشوا توسط دکتر قرشی، دکتر نظری و دکتر طالبیان انجام داده‌اند.

گسله‌های محدوده شهری تهران شامل گسله های شمال تهران، نیاوران، لویزان، تلو، عباس آباد، طرشت، پردیسان، ایوبی، باغ فیض، چیتگر و… در محل گودبرداری‌ها ساختمانی توسط کارشناسان خبره سازمان مطالعه خواهند شد که این امر به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ سه جانبه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وزارت راه، مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان محقق می‌شود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan