دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

تولید نخستین واکسن سه‌گانه آنتروتوکسمی دامی توسط محققان «رازی»

کد خبر: 27333 نسخه قابل پرینت
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۳
تولید نخستین واکسن سه‌گانه آنتروتوکسمی دامی توسط محققان «رازی»

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از تولید واکسن توکسوئیدی به منظور پیشگیری از بیماری دامی آنتروتوکسمی برای اولین بار در کشور در این موسسه خبر داد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر مسعود هاشم‌زاده در بازدید از موسسه رازی شعبه شیراز اظهار کرد: مجوز تولید این واکسن پس از مراحل تحقیقاتی آزمایشگاهی اخذ شده و امیدواریم تا پایان امسال یک تا ۵ میلیون دز از آن وارد بازار شود.

وی افزود: این محصول بیشتر از واکسن معمولی و صد در صد، قدرت ایمنی زایی دارد، همچنین حجم تزریق آن از موارد فعلی کمتر است و از نظر اقتصادی صرفه بیشتری دارد.

رئیس موسسه رازی یادآور شد: این واکسن جدید سه‌گانه است و در آینده نزدیک نوع پنج گانه و هشت گانه آن نیز به دامداران ارائه می‌شود.

وی گفت: از آنجا که تغییر فصل‌ها باعث تغییر تغذیه برخی دامها و بروز بیماری و خسارت و تلفات بسیاری می‌شود این واکسن می‌تواند در مقابل بیماری آنتروتوکسمی صددرصد ایمنی زایی ایجاد کند.

دکتر هاشم‌زاده همچنین با اشاره به برگزاری همایش مدیران کل دامپزشکی و روسای نظام دامپزشکی منطقه ۵ در شیراز هدف این گردهمایی را هم اندیشی در مورد واکسن‌های مصرفی فعلی در کشور و بویژه استان‌های فارس، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان، چهارمحال و بختاری، اصفهان، بوشهر و خوزستان منطقه آزاد کیش عنوان کرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan