دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

حمایت از ثبت بین‌المللی ۶۰ اختراع کشور تا کنون

کد خبر: 27251 نسخه قابل پرینت
۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۹
حمایت از ثبت بین‌المللی ۶۰ اختراع کشور تا کنون

کارگروه ثبت اختراع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به تازگی حمایت از ۱۲ اختراع جدید ایرانی برای ثبت بین‌المللی را تصویب کرد تا مرحله ثبت آنها به زودی وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران کارگروه ثبت اختراع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از ۱۲ اختراع جدید ایرانی را برای ثبت بین المللی تایید کرد. در این جلسه درباره ۲۸ اختراع تصمیم گیری شد که مردودی ۸ اختراع ، ارسال مجدد ۳ اختراع برای داوری، تعیین داور برای ۵ اختراع و تصویب ۱۲ اختراع اعلام شد.

ثبت اختراع دارای مزایای مختلفی است که عدم افشای نتایج با ارزش حاصل از تحقیقات و کمک به تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران و نخبگان یکی از مهمترین آنها است در این راستا کارگروه ثبت اختراعات صندوق، فرآیندها و تهیه شیوه نامه ‌های اجرایی لازم در خصوص نحوه حمایت و کمک به ثبت بین المللی اختراعات محققان، پژوهشگران و مخترعان کشور در حوزه های مختلف مالکیت فکری را انجام می دهد. تا کنون بیش از ۶۰  ثبت بین المللی اختراع با حمایت صندوق انجام شده است.

انتهای پیام

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan