دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌های کشور آغاز به کار کرد

کد خبر: 27220 نسخه قابل پرینت
۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۰
اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌های کشور آغاز به کار کرد
اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌هاٰ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری کشور با سخنان دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.
به گزارش دیده بان علم ایران این اجلاس دو روزه با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و جمعی از وزیران دولت دوازدهم، مسئولان ارشد وزارت علوم و روسای دانشگاه‌های سراسر کشور در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار می‌شود.

اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌هاٰ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری کشور در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با هدف ” تقویت ارتباط میان دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت و هم‌اندیشی مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درباره مسائل و چالش‌های روز حوزه آموزشی وپژوهشی کشور برگزار می‌شود.

در روز نخست اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور، نشست تخصصی «آموزش عالی  فناوری­های ارتباطی و اطلاعاتی» با حضور مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بحث و گفت وگوی مسئولان وزارت علوم و رؤسای دانشگاه­ها برگزار خواهد شد.

برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع «همکاری­های آموزشی و پژوهشی در بخش صنایع، معادن و بازرگانی» با حضور دکتر برات قبادیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران از دیگر برنامه ­های روز نخست این اجلاس به شمار می­رود.

در روز دوم اجلاس، نشست تخصصی «همکاری­های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با نظام علم و فناوری کشور» به ریاست مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان برگزار می­شود.

 از جمله برنامه ­های روز دوم این اجلاس سراسری، سخنرانی حجت­ الاسلام­ والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­هاست و در ادامه، قرار است نشست هم اندیشی با موضوع «دانشگاه، پویایی، امنیت و آرامش» با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و بحث و گفت وگوی رؤسای دانشگاههای سراسر کشور برگزار شود.

بخش پایانی اجلاس به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک نشست تخصصی دیگر با موضوع «برنامه و بودجه؛ نظام علم و آموزش عالی کشور» و حضور دکتر عبدالحسین فریدون، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی و دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت دنبال می شود و سرانجام بیانیه پایانی اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه­های سراسر کشور قرائت خواهد شد.

برگزاری آئین بزرگداشت و تقدیر از دکتر محمد فرهادی، وزیر سابق علوم با سخنرانی برخی از مسئولان و همکاران وی در وزارت علوم و اجرای برخی برنامه­ های فرهنگی از دیگر بخشهای این اجلاس به شمار می­ رود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan