شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

پژوهش و فناوری ایران صاحب چند صندوق است؟

کد خبر: 26574 نسخه قابل پرینت
۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۱
پژوهش و فناوری ایران صاحب چند صندوق است؟

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به شروع فعالیت کارگروه صدور مجوز برای شرکت‌های دانش بنیان در دولت یازدهم گفت: هم اکنون بیش از ۳ هزار شرکت دانش بنیان با مجوز رسمی در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر وحید احمدی در نشستی با مدیران شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان اظهار داشت: استان گیلان از روند درستی در حوزه های علم، فناوری، نوآوری و شکوفایی استعدادها است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، افتتاح مجتمع‌های کارگاهی پارک علم و فناوری را موفقیت بزرگی در راستای مسیر ارتقای علم و فناوری بیان کرد و گفت: کشور در مسیرارتقای علم و فناوری، توانمند و پر انرژی به پیش می‌رود.

دکتراحمدی با بیان اینکه کشور در حوزه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان جوان است و قانون شرکت‌های دانش بنیان در سال ۱۳۸۹ تصویب شده است اظهار کرد: متاسفانه این قانون درآن سال‌ها به‌درستی و به‌طور کامل اجرایی نشد.

وی با اشاره به اجزای اصلی قانون شرکت‌های دانش بنیان گفت: اجزای اصلی اجرای قانون شرکت‌های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی، کارگروه صدور مجوز برای شرکت‌ها و مدیریت نظارت بر اجرای قانون شرکت‌های دانش بنیان است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه هماهنگی بین پارک‌های علم و فناوری و وزرات علوم در دولت یازدهم تامین شد خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم ظرف ۳ سال، ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شد.

دکتراحمدی با اشاره به ادامه توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری اظهارداشت: با اضافه شدن ۱۶ صندوق به جمع صندوق‌های پژوهش و فناوری امروزه ۳۴ صندوق در کشور وجود دارد و سرمایه آ‌ن‌ها تامین شده است.

دکتراحمدی با اشاره به اینکه مرجع نظارت بر اجرای قانون شرکت‌های دانش بنیان فعال شده است اعلام داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند شکایات خود از دستگاه‌ها را با مستندات به دبیرخانه این مرجع ارائه کنند.

وی با تاکید بر اینکه در تمامی استان‌ها، پارک های علم و فناوری فعالیت می کنند، گفت: نزدیک به ۳۰ هزار نفر در مراکز و پارک‌های علم و فناوری کشور مشغول به‌کار هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه امروزه دانشگاه ها می‌توانند شرکت دانش بنیان دانشگاهی تاسیس کنند بیان داشت: با این کار شرایط رشد خوبی برای شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.

دکتراحمدی با بیان اینکه استان گیلان از ظرفیت انسانی خوب و افراد تحصیلکرده زیادی برخوردار است، گفت: نیروی انسانی استان گیلان تنها مدل و الگویی که می‌تواند مشکل اشتغال و کارآفرینی را حل کند توسعه شرکت‌های دانش بنیان هستند و دانشجویان باید کارهای خود را به‌عنوان یک محصول قابل عرضه به بازار ارائه کنند.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan