شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

معرفی خدمات ماهواره‌ای به همه دستگاه‌های دولتی تا سه‌سال آینده

کد خبر: 26392 نسخه قابل پرینت
۱۳ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۷
معرفی خدمات ماهواره‌ای به همه دستگاه‌های دولتی تا سه‌سال آینده

رییس مرکز ملی فضایی ایران، گفت: هنوز شناخت از قابلیت‌ها و امکانات فناوری فضایی به صورت جامع در بین دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد که باید این قابلیت ها به کاربران معرفی شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران منوچهر منطقی رییس مرکز ملی فضایی ایران درباره عدم استفاده درست دستگاه‌های دولتی از خدمات ماهواره‌ای در کشور اظهار کرد: بیشتر مسوولان اطلاعات اندکی در زمینه خدمات ماهواره ای دارند؛ به همین دلیل نیاز است اطلاع‌رسانی وسیع‌تری انجام شود.

وی افزود: درحال حاضر دستگاه‌های کاربر به طور نسبی از وجود اطلاعات رایگان ماهواره‌های سنجشی مطلع شده اند و سعی در استفاده از این اطلاعات دارند.

به گفته منطقی، برای رفع نیازهای ماهواره ای کاربران، باید یک زنجیره وسیعی از خدمات ارائه شود تا در نهایت کل نیازهای کاربر به صورت پایدار و مداوم رفع شود.

رییس مرکز ملی فضایی ایران در ادامه بیان کرد: گروهی از کاربران اطلاع ندارند که چگونه می توانند از اطلاعات رایگان ماهواره های سنجشی استفاده کنند.

وی همچنین عنوان کرد: مهمتر از بحث طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره که باید به طور جدی به آن بپردازیم، بخش کاربری فضایی است که باید با یک اولویت بالاتر به سرعت آن را اجرا کنیم.

منطقی با بیان اینکه در مرکز ملی فضایی ایران برنامه ای تعریف شده است که تا سه سال آینده همه دستگاه ها با کاربری‌های فضایی آشنا شوند، گفت: تا سه سال آینده خدمات قابل ارائه ماهواره‌ای به دستگاه‌های دولتی معرفی می‌شود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan