یکشنبه، ۱ بهمن، ۱۳۹۶ | Sunday, 21 January , 2018

وزیر جدید: وزارت ارتباطات در تامین منابع پروژه‌های فضایی مشکلی ندارد

کد خبر: 25482 نسخه قابل پرینت
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴
وزیر جدید: وزارت ارتباطات در تامین منابع پروژه‌های فضایی مشکلی ندارد

وزیر ارتباطات در دیدار با رییس و معاونان پژوهشگاه فضایی ایران، تهیه نقشه راه فضایی کشور را یکی از ماموریت های اصلی این پژوهشگاه در دوره جدید، عنوان کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در دیدار با رییس و معاونان پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه در حوزه فضایی انسجام عمل وجود ندارد، افزود: پژوهشگاه فضایی پتانسیل خود را در این حوزه نشان داده است؛ اما نیازمند توجه بیشتر به این ظرفیت هستیم.

 به گفته وی، نخستین ماموریت مهم این پژوهشگاه در دوره جدید تهیه گزارش از وضع موجود است؛ به طوری که در این گزارش، اشکالات ساختاری، تقسیم مسوولیت ها و برنامه های آینده این حوزه، مشخص شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت حوزه فضایی، مقام معظم رهبری  نیز پیگیر این بخش هستند، خاطر نشان کرد: لازم است ماموریت ما در این حوزه مشخص و بر همین اساس مکانیزم ادامه فعالیت، طراحی شود.

وی دومین ماموریت پژوهشگاه فضایی را تهیه نقشه راه این حوزه بیان کرد و گفت: در این نقشه راه باید هدف و مسیر پیشرفت خود را مشخص کنیم و بدانیم در انتهای این برنامه به کجا می رسیم.

آذری جهرمی، تعریف پروژه هایی برای رسیدن به اهداف نقشه راه را سومین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات از نظر تامین منابع این پروژه ها مشکلی ندارد و به طور کامل از پروژه های پژوهشی این پژوهشگاه، حمایت می کند.

وی با اشاره به مشکلات مالی پژوهشگاه برای انجام پروژه های خود، گفت: نباید پژوهشگران و دانشمندان ما در این حوزه دغدغه مالی داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان این دیدار تاکید کرد: پژوهشگاه بخش فکر افزایی این حوزه است؛ ما امید بسیاری به این حوزه داریم و انتظار می رود که کار جدی در این حوزه انجام شود.

دکتر حسن حدادپور، رییس پژوهشگاه فضایی ایران در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت های این پژوهشگاه، ارایه کرد.

وی در این گزارش به فعالیت در حوزه هوافضا، فیبر دریایی، همکاری با شرکت پست برای پروژه آشکار ساز و پهباد پستی، پروژه اینترنت اشیا در دشت مغان و آنتن هواشناسی اشاره کرد.

حدادپور در ادامه با بیان اینکه پژوهشگاه فضایی پتانسیل خوبی در حوزه فضایی دارد، گفت: امیدوارم در دوره جدید وزارت، حوزه فعالیت های فضایی و مسوولیت بخش های مختلف با تصمیم وزیر ارتباطات، تعیین تکلیف شود.

 انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan