سه شنبه، ۵ تیر، ۱۴۰۳ | Tuesday, 25 June , 2024

اعزام تیم ایران به مسابقات جهانی ربوفوتبال تایوان

نسخه قابل پرینت
کد خبر:25335
یکشنبه، ۲۹ مرداد، ۱۳۹۶ | 15:40

اعزام تیم ایران به مسابقات جهانی ربوفوتبال تایوان

تیم های رباتیک ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۷ عازم کشور تایوان می شوند.

به گزارش دیده بان علم ایران، این رقابت‌ها هر ساله به همت فدراسیون بین‌المللی ربات-فوتبال (FIRA) برگزار می‌شود.

دکتر سروش صادق نژاد، رییس کمیته مسابقات فیرا در ایران با اعلام این مطلب افزود: بیست و یکمین دوره رقابت‌های سالانه رباتیک فیرا به همت فدراسیون جهانی ربات – فوتبال (فیرا) در شهر گائوشونگ تایوان برگزار می شود. این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی از اول تا پنجم شهریور ماه برگزار می‌شود که ایران در هر دو بخش دانش آموزی و دانشجویی نمایندگانی برای حضور در این رقابت ها داشته که از روز شنبه این تیم ها به این شهر اعزام شده اند.


رییس انجمن رباتیک و هوش مصنوعی در ورزش دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: هدف این مسابقات اشاعه  دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه ی این دانش در کشورهای مختلف است. با برگزاری مسابقاتی از این دست می توان امید داشت تا با ترویج این دانش در آینده ای نچندان دور، به عنوان کارآفرینانی موفق در این حوزه، کشور را از دستاوردهای خود بهره مند سازند.


وی افزود: امسال در کنار برگزاری مسابقات، مدرسه رباتیک بین المللی فیرا نیز در روزهای پیش از مسابقات برگزار شده که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می پردازند. همگام با این فرایند، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته رباتیک بنا دارد تا در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با روش های جدید و مبتنی بر برنامه های فدراسیون جهانی در قالب مدرسه رباتیک امیرکبیر برای ترم جاری مهرماه و همچنین برگزاری مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) در اسفندماه سال جاری کند. این مسابقات در سال آینده به عنوان مسابقات انتخابی برای سال آینده مسابقات جهانی رباتیک فیرا که قرار است در کشور دانمارک برگزار شود، تلقی می شود.


وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری تیم هایی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس دانش، رشد و موسسه رباتیک صدرا و چیستا و موسسه آموزشی آرمان بعثت در مسابقات جهانی تایوان حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

هد زدن، احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد

درخشش تیم های ایرانی در رقابت های جهانی رباتیک کره جنوبی/ایران میزبان مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۲۰ شد

دکتر حکیم الهی، استاد شیمی دانشگاه های شیراز و تایوان درگذشت

بهبود عملکرد جسمانی ورزشکاران با طراحی دستگاه دروازه‌های هوشمند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها