شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

ساخت پهپاد داخلی با قابلیت پایش طولانی مناطق وسیع در شرایط توفانی

کد خبر: 25156 نسخه قابل پرینت
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۹
ساخت پهپاد داخلی با قابلیت پایش طولانی مناطق وسیع در شرایط توفانی
محققان یک شرکت دانش‌بنیان  موفق به ساخت پهپادی با قابلیت پایش یک منطقه وسیع از طریق فیلمبرداری طولانی و با کیفیت در شرایط جوی نامناسب و توفانی شدند.
به گزارش دیده‌بان علم ایران امیرآریا رمزگویان مدیرعامل شرکت دانش بنیان سازنده این پهپاد گفت: لزوم استفاده از ابزارهای صحیح طراحی سال‌هاست که در کلیه صنایع و حرفه‌های مختلف به اثبات رسیده است و صنعت هوافضا یکی از پیشروترین صنایع محسوب می شود.
وی ادامه داد: کاهش هزینه و زمان و افزایش ایمنی موضوعات مهمی هستند که صنعت هوافضا همواره با آنها دست به گریبان بوده است و متناسب با پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه رایانه، ابزارهای مهمی طی ۳۰ سال اخیر در سیستم‌های بدون سرنشین به وفور مورد استفاده قرار گرفته‌اند که عبارتند از شبیه‌ساز پرواز، آزمایش نرم‌افزار و همین طور سخت‌افزار در حلقه شبیه‌ساز هستند.

رمزگویان درخصوص قسمت‌های مختلف یک پهباد گفت: به‌طور کلی سیستم هوایی بدون سرنشین متشکل از چهار قسمت شامل وسیله نقلیه، خلبان خودکار، ایستگاه زمینی و بار محموله است و هر کدام از این قسمت‌ها به تنهایی شامل بخش‌هایی از قبیل سخت‌افزار (بال و بدنه موتور، سنسورها، کامپیوتر پرواز، عملگرها)، نرم‌افزار (فرماندهی و کنترل هواپیما، فرماندهی و کنترل بار محموله، فرماندهی و کنترل آنتن) و سخت‌افزار (سخت‌افزار خلبان خودکار و ایستگاه زمینی) هستند.

این فناور تصریح کرد: پهباد ساخته شده توسط شرکت ما برای کارهایی مانند شناسایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ویژگی بارز آن قابل اعتماد بودن آن است و مثلا در شرایط جوی نامناسب و وضعیت توفانی، به راحتی می‌تواند فیلمبرداری با کیفیت بالا و طولانی از یک محیط بزرگ داشته باشد و این قابلیت، برای کسی که می‌خواهد منطقه وسیعی را طی مدت طولانی پایش کند بسیار پرکاربرد است.

وی گفت: هزینه تمام شده این پهباد نسبت به مشابه داخلی و خارجی بسیار پایین و کیفیت ساخت و تولید آن بالاست به گونه‌ای که تأییدیه‌های مختلفی را دریافت کرده است.

رمزگویان با اشاره به این که این طرح با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به اجرا درآمده است،‌ تاکید کرد: اگر صندوق در زمینه بازاریابی و جلب اعتماد مشتریان برای سفارش دادن فعالیت کند، شرایط خیلی بهتر خواهد شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan